דלג אל

הצהרת נגישות

העשרה - פורים

פורים

לאחרונה התפתח בעולם ובישראל תחום הביומימיקרי: לימוד וחיקוי של הטבע על מנת לפתח בהשראתו המצאות ופתרונות טכנולגיים לשימוש יומיומי. משמעות המונח ביומימיקרי היא חיקוי החיים (ביו – חיים, מימזיס – חיקוי).

חג פורים הוא הזדמנות נהדרת להציץ לעולמם של היצורים החיים מזוית הראיה שלתחום הביומימיקרי.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

תקשורת בטבע
באגדות מתואר שלמה המלך כמי שמבין את "שפת היצורים החיים". האם באמת קיימת שפה אחת אותה מבינים כל בעלי החיים? האם כל בעלי החיים מתקשרים ביניהם באותו אופן?
הזנה באדם - מבנה מערכת העיכול
אורכה הכולל של מערכת העיכול של האדם כ-9 מטרים. היא מתחילה בפה ומסתיימת בפי הטבעת והיא כוללת גם את הלוע, ושט, קיבה, תריסריון, המעי הדק והמעי הגס, הכבד והלבלב
נפח וכמות חומר של גופים (מוצקים, נוזלים, גזים)
גוף מאופיין על פי החומר ממנו הוא עשוי ועל פי הצורה, המסה והנפח שלו. לכל גוף (עצם) יש נפח, כלומר הוא תופס מקום, ולכל גוף ישנה גם כמות (מסה).
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.