דלג אל

תהליך החקר המדעי

תהליך החקר המדעי

הקניית מיומנויות של חקר מדעי לתלמידים וכלים להתנסותם בתהליך חקר מדעי שלם מתחילתו ועד סופו- היא לב ליבו של מקצוע המדע והטכנולוגיה. בהתאם להוראת הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה לשים דגש על הקניית מיומנויות חקר לתלמידים ועל התנסותם בתהליך שלם של חקר מדעי, פותחו חומרי הוראה רבים בנושא לתלמידים ולמורים בבתי הספר יסודיים.

ביצוע תהליכי חקר מדעי ופתרון בעיות במדע ובטכנולוגיה מעודדים עבודת צוות, חשיבה יצירתית, טיפוח תחושה של מסוגלות עצמית והבנה מעמיקה של תופעות ותהליכים מדעיים.

התוצרים של תהליכי החקר מוצגים בירידים בית ספריים ונציגים נבחרים אף מציגים את פרי עמלם המחקרי בירידים מחוזיים וביריד ארצי לעבודות חקר ופתרון בעיות במדע וטכנולוגיה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

בריאות, מזון ותזונה – היבטים טכנולוגיים
פעילויות לטיפוח כללי תזונה בריאה ונבונה בקרב תלמידים
מדע וטכנולוגיה בחמ"ד
פעילויות מתוקשבות, חומרי הוראה, הרצאות וסוגיות במדע ובטכנולוגיה בחינוך הממלכתי דתי (חמ"ד)
התאמות צמחים ובעלי חיים לסביבתם
מגוון היצורים בטבע משקף את השוני בצורתם, במבנה גופם ובאורח חייהם. מגוון היצורים משקף גם את ההתאמה הקיימת בין יצורים חיים לבין סביבתם במבנה גופם ובהתנהגותם.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.