דלג אל

הצהרת נגישות

תהליך החקר המדעי

תהליך החקר המדעי

הקניית מיומנויות של חקר מדעי לתלמידים וכלים להתנסותם בתהליך חקר מדעי שלם מתחילתו ועד סופו- היא לב ליבו של מקצוע המדע והטכנולוגיה. בהתאם להוראת הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה לשים דגש על הקניית מיומנויות חקר לתלמידים ועל התנסותם בתהליך שלם של חקר מדעי, פותחו חומרי הוראה רבים בנושא לתלמידים ולמורים בבתי הספר יסודיים.

ביצוע תהליכי חקר מדעי ופתרון בעיות במדע ובטכנולוגיה מעודדים עבודת צוות, חשיבה יצירתית, טיפוח תחושה של מסוגלות עצמית והבנה מעמיקה של תופעות ותהליכים מדעיים.

התוצרים של תהליכי החקר מוצגים בירידים בית ספריים ונציגים נבחרים אף מציגים את פרי עמלם המחקרי בירידים מחוזיים וביריד ארצי לעבודות חקר ופתרון בעיות במדע וטכנולוגיה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

מהות הפתרון הטכנולוגי
הטכנולוגיה והמדע מקיימים ביניהם קשרי גומלין. הטכנולוגיה עוסקת במציאת פתרון לבעיות אנושיות או לצרכים אנושיים. ייחודו של האדם ביכולתו לפתח אמצעים מגוונים לשכלו...
אובדן מזון – מניעת בזבוז מזון
שליש ממוצרי המזון בעולם אובד או מתבזבז בשלבים השונים החל משיטות הגידול החקלאי, הקטיף, האיסוף, האחסון ועד למקרר הביתי. לאובדן המזון השלכות חברתיות, כלכליות וס...
מהות הטכנולוגיה
הטכנולוגיה עוסקת בפתרון בעיות ובמתן מענה לצרכים אנושיים. ייחודו של האדם ביכולתו לפתח אמצעים מגוונים להגברת יכולתו ולשיפור איכות חייו. הטכנולוגיה עוסקת בהפקה,...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.