חפש ב:

גאומטרייה במישור - מעגלים

גאומטריה במישור - מעגלים

מעגל הוא המקום הגאומטרי של כל הנקודות הנמצאות במרחק שווה מנקודה אחת. אפשר להתייחס לתכונות של זוויות במעגל (בתוכו או מחוצה לו), לקטעים מיוחדים בתוך המעגל (כגון מיתר, קוטר, רדיוס), לישרים (כגון משיק וחותך) ולמצבים ההדדיים בין מעגלים.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

רשימת המשפטים המותרים לציטוט ללא הוכחה בבחינת הבגרות – ספר דיגיטלי

ספר דיגיטלי ובו רשימת משפטים שמותר לצטט בבחינת הבגרות ללא הוכחה. הספר הדיגיטלי כולל הוכחות אינטראקטיביות והסברים מפורטים של שלבי ההוכחה בליווי קובץ גאוגברה. לפעילות.

משפטים בנושא המעגל

אוסף של יישומונים המאפשרים חקר גילוי והמחשה של משפטים הקשורים למעגל: "זוויות היקפיות הנשענות על אותה הקשת שוות זו לזו"; "זווית היקפית שווה למחצית הזווית המרכזית הנשענת על אותה הקשת"; "סכום זוויות היקפיות הנשענות על אותו המיתר מצדדים שונים שלו הוא 180 מעלות"; "זווית היקפית הנשענת על קוטר היא זווית ישרה" ולהפך; "המשיק למעגל מאונך לרדיוס בנקודת ההשקה"; "זווית בין משיק ומיתר שווה לזווית ההיקפית הנשענת על מיתר זה מצידו השני"; "קטע המחבר את מרכז המעגל לנקודה שממנה יוצאים שני משיקים למעגל חוצה את הזווית שבין המשיקים", ועוד. אפשר לחקור ולגלות את הקשרים המתאימים באמצעות הזזת הנקודות הנמצאות על היקף המעגל. לפעילות.

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.