דלג אל

ללמוד וללמד אנליזה

חזרה
אנליזה

בשנת הלימודים תשע"ד, יצא לאור הספר "ללמוד וללמד אנליזה – ספר מתמטי-דידקטי למורה", בשיתוף פעולה של מנהלת מל"מ, משרד החינוך והמחלקה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון.

הספר "ללמוד וללמד אנליזה" נכתב עבור מורים המלמדים אנליזה בחטיבה העליונה, ברמות הלימוד השונות. הוא מיועד הן למורים העושים את צעדיהם הראשונים בהוראת אנליזה, והן לבעלי ניסיון בהוראת נושא זה, ובכך ייחודו. ספר זה נכתב ככלי-עזר למורה, שישרת אותו לצד כל ספר לימוד באנליזה שיבחר על-ידי בית הספר, וללא תלות בתכנית הלימודים הנהוגה בזמן נתון.

מורי-מורים במסגרות שונות של התפתחות מקצועית למורים, יכולים למצוא בספר זה שפע רעיונות לסדנאות מרתקות למורים, שמטרתן ביסוס הידע המתמטי והדידקטי בתחום האנליזה.

בין היתר תוכלו למצוא בספר:

  1. הרחבה בנושאים שמעבר לתכנית הלימודים;
  2. העמקה בתכנים הכלולים בתכנית הלימודים, מעבר לנדרש להוראה השוטפת;
  3. שפע של פעילויות ליישום בכיתה, כגון:
  • דגמים שונים של שאלות מחדדות הבנה
  • פעילויות המעוררות את הצורך במושגים חדשים
  • רצפי הוראה הבנויים על הצמחת בעיות מתוך בעיות אחרות
  • פעילויות הנוגעות בטעויות אופייניות של תלמידים
  • משחקים ואמצעי המחשה
  • פעילויות המיועדות ללמידה בסביבת ממוחשבת

סדר הקריאה של הפרקים אינו מחייב, אך מומלץ מאוד לקרוא תחילה את המבוא לספר, המציג את הרציונל לכתיבת הספר ואת שיקולי המחברים בכתיבת התכנים המשולבים בספר.

הזמנת הספר

אפשר להזמין את הספר בהוצאת "מעלות" 03-5614121 או דרך חנויות הספרים שיזמינו את הספר מההוצאה לאור.
המחיר לצרכן הוא כ- 45 ש"ח בלבד.

כתובת לתגובות: texcellence@technion.ac.il 

תודות

למחלקה לחינוך למדע וטכנולוגיה של הטכניון על תהליך הפיתוח והכתיבה של הספר: לפרופסור אורית זסלבסקי על עמידה בראש הפרויקט ומתן ייעוץ מדעי ופדגוגי, לד"ר גילה רון – על ניהול הפיתוח והכתיבה לד"ר איריס זודיק – על ניהול הפרויקט ולכל שאר צוות הפיתוח.
לפרופסור דוד בן חיים ראש מנהלת מל"מ שהאיץ וליווה את התהליך לאורך כל הדרך, לד"ר חנה פרל מנהלת אגף מדעים במשרד החינוך ולד"ר גנדי ארנוביץ הממונה על תכניות הלימודים במשרד החינוך, על תמיכה וליווי מקצועי.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.