דלג אל

מאגר משימות הערכה בעברית ובערבית

חזרה

כלי מיפוי לתחילת השנה

חזרה לראש הדף

כלי המיפוי פותחו בהלימה לתוכניות הלימודים ובהתאם לציפיות מהתלמידים בכל שכבת גיל כפי שהוגדרו על ידי משרד החינוך. המיפוי מאפשר לקבל תמונה כיתתית ואישית על השלב בו כל תלמיד נמצא בלמידה. תהליכי מיפוי הידע והמיומנויות של התלמידים והתובנות שיעלו מהממצאים, בשילוב עם מידע ממקורות נוספים על הלמידה של התלמיד, יכולים להוות בסיס לתכנון מיטבי של ההוראה והלמידה, איתור תלמידים מתקשים ותכנון התערבויות מתאימות.

במטרה לקבל תמונה עדכנית על הידע והמיומנויות של התלמידים, אנו ממליצים לבחור כלי הערכה מתוך מבחני המיצ"ב משנים קודמות. מבחני כיתה ה' פותחו במקור להעברה בסוף כיתה ה' ולכן מתאימים לתחילת כיתה ו'.

יחידות הערכה

חזרה לראש הדף

על מנת לסייע למורים למפות את הידע של התלמידים, לעמוד על פערים ולתכנן את המשך ההוראה, ראמ"ה, בשיתוף הפיקוח על הוראת המתמטיקה בבתי הספר היסודיים, בנתה יחידות הערכה קטנות. כל יחידת הערכה מתמקדת בנושא לימוד וכוללת מספר שאלות המייצגות את התוכן שהיה אמור להילמד בנושא זה. מקבץ היחידות הראשון מתאים לשימוש לקראת סוף השליש הראשון של שנת הלימודים, והמקבץ השני מתאים לקראת סוף השליש השני. מומלץ לשלב את העברת היחידות כחלק מהשיעורים, לצורך הערכה שוטפת של הלמידה. ניתוח הממצאים יאפשר למורה לגבש תובנות פדגוגיות לקידום הלמידה ולקבל החלטות מושכלות לשם בניית תוכניות התערבות פרטניות ותוכנית עבודה כיתתית לבמשך שנת הלימודים.

מבחנים במתמטיקה לכיתה ה'- מיצ"ב

חזרה לראש הדף
חזרה לראש הדף

אוגדן משימות הערכה

אוגדן משימות הערכה אוסף משימות הערכה המיועדות לתלמידי בית-הספר היסודי. המשימות עוסקות בנושאים שונים מתוך תכנית הלימודים. לכל אחת מהמשימות מצורפים הפריטים:
המשימה לתלמיד
תיאור המשימה - מיועד למורה
המשימה בצירוף מחוון – מיועד למורה כדף משוב לתלמיד בעקבות ביצוע המשימה
תוצרי תלמידים ותיאור הערכתם.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.