דלג אל

יום איכות הסביבה ול"ג בעומר

יום איכות הסביבה ול"ג בעומר

יום איכות הסביבה הבין לאומי מצוין משנת 1972 ב-5 ביוני בכל שנה. את היום קבע ארגון האומות המאוחדות ומטרתו להגביר את המודעות לשמירה על הסביבה ולעודד פעילות פוליטית-סביבתית. ביום זה נעשות פעילויות שונות ומועלות סוגיות כגון שימוש מופחת בפחם, מִחזור, מקורות אנרגייה חלופיים, צריכה מופחתת של חשמל ושימור יערות. איכות הסביבה והחינוך לקיימות הם חלק בלתי נפרד מתוכני הלימוד בנושאים: גאוגרפיה אדם וסביבה ומולדת חברה ואזרחות. נוסף על הרחבת הידע וההבנה שמים דגש על חינוך לקבלת אחריות ולפעילות סביבתית בחברה ובקהילה.

ל"ג בעומר ושמירה על הסביבה

ל"ג בעומר הוא חג המשמר מסורת וחוויות בעיקר לילדים הנערכים לחג כבר ממוצאי יום העצמאות. ואולם מנהגי החג עלולים לפגוע בסביבה ולגרום לנזקים רבים – פגיעה בצומח ובמיוחד בעצים, זיהום אוויר, השארת פסולת במקום המדורה, שריפות ועוד. אפשר לשמר את מסורת החג ומנהגיו ובאותה עת לעשות מאמץ למזער את הפגיעה בסביבה על ידי שינוי הרגלים והפצה של מסרים סביבתיים.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

סרטונים

הצילו את הים התיכון
הצילו את הים התיכון
העולם הוא כדור (ערוץ הופ)
העולם הוא כדור (ערוץ הופ)
מה מסתתר בים התיכון (חדשות 2)
מה מסתתר בים התיכון (חדשות 2)
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.