דלג אל

70 עובדות על ישראל

70 עובדות על ישראל

הרעיון שלי

"העמק שלך וההר שלי
היער שלך והמדבר שלי
נפגשים סוף סוף בנוף ישראלי
עם כל החלומות והגעגועים
עם כל הזיכרונות הטובים והרעים
בשיר חדש ישן שמאחה את הקרעים
הנה מה טוב ומה נעים".


שבעים שנה ימלאו למדינת ישראל בשנת הלימודים הקרובה, שנת תשע"ח, ונראה כי אין מילים קולעות יותר ממילותיו של אהוד מנור בשירו "שיר ישראלי" כדי לתאר את תמציתה של ההוויה הישראלית: פסיפס של יסודות ותרבויות, מזיגה מיוחדת של אנשים נופים, שירים ומאכלים.

מה אין בה במדינת ישראל? דתיים וחילוניים, תימנים ופולנים; מסגדים וכנסיות, בתי כנסת ומקוואות; פלאפל וחומוס לצד געפילטע פיש; מוסיקה ים תיכונית לצד מוסיקה מערבית; זמרים ושחקני כדורגל לצד ספורטאים אולימפיים; מדענים וזוכי פרס נובל.

שירי כרמון, מחנכת כיתה ה' בחינוך מיוחד בבית הספר "נעורים" בקריית ביאליק, תכננה פעילות מיוחדת לרגל חגיגות השבעים למדינת ישראל. שירי הכינה כרטיסיות של פעילות אינטראקטיבית ובהן "70 עובדות על ישראל".

 בכל כרטיסיה:

* עובדה אחת הקשורה לישראל בתחום כלשהו (היסטוריה, תרבות, שירה, פולקלור, הישגים בין-לאומיים, ספורט, אישים בולטים, טבע ונוף וכדומה)

קישור לאתר האינטרנט הרלבנטי שבו מידע נוסף על אותה עובדה

ברקוד שאפשר לסרוק וללמוד באמצעותו עוד על נושא

 

הכרטיסיות פותחות לתלמידים צוהר לעושרה ולקסמה של מדינת ישראל, ומשמשות כלי למידה משמעותי וחווייתי.

> לכרטיסיות 70 עובדות על ישראל

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.