דלג אל

תזמורת הנוער הלאומית לכלי נשיפה

תזמורת הנוער הלאומית לכלי נשיפה

תזמורת הנוער הלאומית לכלי נשיפה נוסדה בשנת 2012. עם הקמתה, הצטרפה התזמורת לקבוצה גדולה ומפוארת של תזמורות נוער לאומיות לכלי נשיפה ברחבי העולם, בהן תזמורות בעלות שם ובעלות מסורת רבת שנים – כגון תזמורות הנוער הלאומיות לכלי נשיפה של הולנד, בריטניה, נורבגיה, יפן, גרמניה ועוד.
התזמורת מונה כיום כ-70 נגני כלי נשיפה וכלי הקשה צעירים, תלמידי קונסרבטוריונים ומוסדות לחינוך מוזיקלי מרחבי הארץ שנבחרו לנגן בתזמורת לאחר מיון מקצועי וקפדני. לצד התזמורת הייצוגית פועלת גם תזמורת עתודה המונה כ-50 נגנים צעירים שהשתתפו ואף הופיעו במסגרת כנס הקיץ של התזמורת הבוגרת.
תזמורת הנוער הלאומית, נוסף על היותה גוף ממלכתי ייצוגי, נותנת מענה ומסגרת הולמת למצוינות, נדבך חינוכי מוזיקלי לקידומם ולטיפוחם של בני נוער בעלי כישרון רב ובעלי הישגים בולטים במיוחד בתחום המוזיקה.
עם מטרותיה של התזמורת נמנים גם קידום וטיפוח של היצירה הישראלית ויוצריה. התזמורת מזמינה יצירות מקוריות מטובי המלחינים הישראלים. רפרטואר התזמורת כולל יצירות ישראליות לצד יצירות מן הרפרטואר הסטנדרטי העולמי לתזמורות כלי נשיפה בדגש על ספרות המאה ה-20 והמאה ה-21.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

התזמורת הבוגרת – חנוכה 2021

התזמורת הבוגרת – חנוכה 2021

התזמורת הצעירה – חנוכה 2021

התזמורת הצעירה – חנוכה 2021
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.