דלג אל

שבוע העליות במערכת החינוך

שבוע העליות במערכת החינוך

הפעילויות המובאות בדף זה עוסקות בשירים ישראליים הקשורים לנושא העליות וכוללות מידע על השירים ועל נסיבות כתיבתם. הפעילויות המוזיקליות קשורות לתוכני תוכנית הלימודים ומציגות מגוון הצעות לפעילות לבחירתכם.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

הוראת הפיוט

הוראת הפיוט

זהות אישית – חוליה בשרשרת הדורות

יחידת לימוד העוסקת בפיוטים במסגרת התוכנית ״שירים ושורשים״. לצד כל פיוט יש משימות העוסקות בתוכן הפיוט ומשימות העוסקות במוזיקה של הפיוט. לבד ממשימות אלו נכתבו לכל פיוט משימות המחברות את תוכני הפיוט לעולמם של התלמידים כמו גם לערכים שעליהם גדלו. השירה היא השער שדרכו נכנסים התלמידים לעולמו העשיר של הפיוט. הם עוברים מסלול חווייתי דרך משימות מגוונות, מהנות ומאתגרות המחברות אותם לכל פיוט ופיוט ומאפשרות להם לשיר את הפיוט. בסופו של תהליך הם יכולים להכיר ולהוקיר את תרבות הקהילה שאליה נחשפו.

שירי עלייה בין חלום ומציאות

שירי עלייה בין חלום ומציאות

אסופּת שירים ופעילויות לשבוע העליות ובה מידע על השיר, פעילויות מוזיקליות המשלבות רישום גרפי, קשר בין לחן לטקסט, עבודה יצירתית ועוד.

עיבודים למקהלות

עיבודים למקהלות

עיבודים למקהלות בתי ספר לשירים בנושא עליות לשימוש בטקסים ובאירועים השונים.

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.