דלג אל

תולדות היצירה המוזיקלית – אנתולוגיה

תולדות היצירה המוזיקלית – אנתולוגיה

סקירה היסטורית של התקופות, של האסכולות והמלחינים ושל הסגנונות והיצירות במוזיקה האומנותית המערבית, מתוך התייחסות לתהליכים ההיסטוריים והסוציו-פוליטיים שהשפיעו על דרכה של האומנות. כל אחד מן השיעורים ילווה בדוגמאות מוזיקליות שימחישו את המאפיינים המוזיקליים הבולטים בכל תקופה: שפה, מרקם, מלודיה, מקצב, הרמוניה, הרכב מבצע, סוגות (ז'אנרים) וצורות ועוד.
הכרת יצירות מופת מן התקופות השונות באמצעות ניתוחים מוזיקליים העוסקים בהיבטים האלה: היבט תמטי, צורני, מרקמי, הרמוני, תזמורי וכדומה – לפי המאפיינים הבולטים של היצירה הנדונה. מומלץ לחשוף את התלמיד לרוב הסגנונות והסוגות (ז'אנרים) שייבחרו לפי שיקול דעתו של המורה ולאו דווקא על פי סדר כרונולוגי.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

אנתולוגיה

אנתולוגיה

יצירות מופת בתולדות המוזיקה המערבית מימי הביניים ועד לימינו – תווים מנותחים ומוסברים. האתר מאפשר כניסה באמצעות שם משתמש וסיסמה, בהרשמה שנתית של כל מגמה.

חזרה לראש הדף

יצירות מאתר אנתולוגיה

כניסה ישירה לעמודי היצירות תתאפשר לאחר כניסה ראשונה לאתר אנתולוגיה באמצעות שם משתמש וסיסמה.

חזרה לראש הדף

שיעורים מוקלטים

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.