דלג אל

עלונים מקוונים ודפי לימוד

חזרה
עלונים מקוונים ודפי לימוד

סדרת גיליונות 'יחסים' עוסקת במערכות יחסים שונות שבין בני נוער וסביבתם האנושית והטבעית ומיועדת ליצירת דיונים ערכיים בנושאים הקרובים לעולמם של התלמידים ולסיוע ביצירת למידה פעילה, משמעותית ורלוונטית.

גיליונות 'יחסים' יכולים להיות בסיס לפעילויות ולבתי מדרש היוצאים מגבולות הכיתה (הורים-תלמידים, תלמידים מנחים ומובילים בתי מדרש בשכבות צעירות יותר או בכיתות אחרות וכדומה) או בסיס לדיונים ערכיים בשיעורי חינוך ברוח התרבות היהודית-ישראלית.

רציונל
הרעיון שהנחה את הצוות שערך ועיבד את החומרים הוא הרצון לחבר את המקורות אל עולמם העכשווי של התלמידים בדרך אקטואלית ומגרה. אנו מאמינים שזו הדרך המוצלחת והנכונה ליצור עניין ומשיכה ואפילו "טעם של עוד" ללימוד מקורות חז"ל.

דפי הלימוד צבעוניים ומאירי עיניים, מעוצבים בצורת דף גמרא על שני צדדיו, במרכז המקור התלמודי מוקף מקורות מרחיבים, פירושים, איורים וקומיקס.

מדריך למורה
לכל דף לימוד מצורף מדריך למורה המציע רקע לנושא הנלמד, רעיונות ומקורות להעמקה והרחבה, הצעות להפעלת התלמידים וביבליוגרפיה.

את הסדרה הוציאו לאור המטה ליישום דוחות שנהר וקרמניצר והפיקוח על הוראת תורה שבעל פה ובשיתוף חל"ד ומורשה.

אנו מקווים שהסדרה "יחסים" תסייע ביצירת אינטגרציה בין לימוד כיתתי ללימוד חוץ כיתתי, משולב בפעילות חברתית-קהילתית, ותאפשר לתלמידים פגישה מרעננת ומשמעותית עם המקורות ולמורים חוויית הוראה משמעותית.

אולי תתעניינו גם ב...

הערכה חלופית בתורה שבעל פה ומשפט עברי - ממלכתי
מידע על ההערכה החלופית בתורה שבעל פה ומשפט עברי בחטיבה העליונה בחינוך הממלכתי
בחינות בגרות והיבחנות בתורה שבעל פה ומשפט עברי - ממלכתי
מידע על בחינות הבגרות והיבחנות בתורה שבעל פה ומשפט עברי בחטיבה העליונה בחינוך הממלכתי
יחידות הלימוד בתורה שבעל פה ומשפט עברי - ממלכתי
מידע על יחידות הלימוד בתורה שבעל פה ומשפט עברי בחטיבה העליונה בחינוך הממלכתי
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.