דלג אל

עלונים מקוונים ודפי לימוד

חזרה
עלונים מקוונים ודפי לימוד

סדרת גיליונות 'יחסים' עוסקת במערכות יחסים שונות שבין בני נוער וסביבתם האנושית והטבעית ומיועדת ליצירת דיונים ערכיים בנושאים הקרובים לעולמם של התלמידים ולסיוע ביצירת למידה פעילה, משמעותית ורלוונטית.

גיליונות 'יחסים' יכולים להיות בסיס לפעילויות ולבתי מדרש היוצאים מגבולות הכיתה (הורים-תלמידים, תלמידים מנחים ומובילים בתי מדרש בשכבות צעירות יותר או בכיתות אחרות וכדומה) או בסיס לדיונים ערכיים בשיעורי חינוך ברוח התרבות היהודית-ישראלית.

רציונל
הרעיון שהנחה את הצוות שערך ועיבד את החומרים הוא הרצון לחבר את המקורות אל עולמם העכשווי של התלמידים בדרך אקטואלית ומגרה. אנו מאמינים שזו הדרך המוצלחת והנכונה ליצור עניין ומשיכה ואפילו "טעם של עוד" ללימוד מקורות חז"ל.

דפי הלימוד צבעוניים ומאירי עיניים, מעוצבים בצורת דף גמרא על שני צדדיו, במרכז המקור התלמודי מוקף מקורות מרחיבים, פירושים, איורים וקומיקס.

מדריך למורה
לכל דף לימוד מצורף מדריך למורה המציע רקע לנושא הנלמד, רעיונות ומקורות להעמקה והרחבה, הצעות להפעלת התלמידים וביבליוגרפיה.

את הסדרה הוציאו לאור המטה ליישום דוחות שנהר וקרמניצר והפיקוח על הוראת תורה שבעל פה ובשיתוף חל"ד ומורשה.

אנו מקווים שהסדרה "יחסים" תסייע ביצירת אינטגרציה בין לימוד כיתתי ללימוד חוץ כיתתי, משולב בפעילות חברתית-קהילתית, ותאפשר לתלמידים פגישה מרעננת ומשמעותית עם המקורות ולמורים חוויית הוראה משמעותית.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.