חפש ב:

תוכנית הלימודים במתודולוגיה

חזרה

תיאור המקצוע

תוכניות הלימודים במתודולוגיה

שאלון מתודולוגיה מורחב (שיטות מחקר מורחב) מיועד אך ורק לתלמידים אקסטרניים (ולא לתלמידים אינטרניים).

תחום ההבחנות בנוי משני חלקים:

  • שאלות בנושא שיטות מחקר:

חלקים א ו-ב של הבחינה: התלמידים נדרשים לקרוא מאמר ולענות על שאלות לגביו. בחלקים אלו שאלות הכוללות נושאים בשיטות מחקר כמפורט בתוכנית הלימודים כגון שאלות מחקר, השערות מחקר, כלי מחקר, שיטות מחקר כמותיות ואיכותניות וכדומה.

  • שאלות ממוקדות ממקצועות מדעי החברה:

חלק ג של הבחינה: שאלות ממוקדות בסוציולוגיה, בפסיכולוגיה, בכלכלה ובמדעי המדינה. בכל אחד מהתחומים נבחרו נושאים ומושגים מוגדרים שהתלמידים צריכים לדעת ברמה של ידע, הבנה או יישום. לכל תחום שתי שאלות. הנבחן נדרש לענות על ארבע שאלות מתחומים שונים.

סמל שאלון מתודולוגיה מורחב מחליף את סמל שאלון 049183 של עבודת החקר שתלמידים אינטרניים נדרשים לבצע במסגרת היחידה החמישית במדעי החברה.

נוסף על כך מכיל שאלון זה גם את מרכיבי ההערכה החלופית בכל אחד ממקצועות מדעי החברה: סוציולוגיה (סמל שאלון 65283), פסיכולוגיה (סמל שאלון 69283), כלכלה (סמל שאלון 63283) ומדעי המדינה (66283).

תוכנית לימודים במתודולוגיה

תוכנית הלימודים וחומרי עזר

תוכנית הלימודים במתודולוגיה

תוכנית הלימודים החדשה (ירושלים תשס"ד) יושמה החל משנת תשס"ז.
פרטים אצל אתי אברמוביץ 054-5721556

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.