דלג אל

הצהרת נגישות

איגרת השר

איגרת השר

"כאיש אחד בלב אחד"

 עמיתיי אנשי החינוך, תלמידים יקרים,

האחדות היהודית היא שחיברה את עם ישראל במרוצת הדורות.
הנושא המרכזי לשנת תשע"ט – "שומרים על האחדות, שומרים על ייחודיות" נבחר מתוך אמונה כי יש לשמר את הפסיפס הישראלי המרהיב על כל חלקיו הייחודיים, ועם זאת לחזק את תחושת השייכות, הסולידריות והערבות ההדדית. רב המשותף בינינו על המפריד.
לא מכבר, בלב נרגש ציינו 70 שנה למדינת ישראל וחגגנו בגאווה את הישגי המדינה במגוון תחומי חיים: במדע, בתעשייה, בחקלאות, בהתיישבות, בתרבות ובאמנות. אך עוד רבה המלאכה לפנינו בדרכנו לחברת מופת לפי חזונם של נביאי ישראל.

הנושא המרכז השנה מתייחס לשני מעגלי שייכות:

 חיים במדינת ישראל בשותפות בין כל מרכיבי החברה הישראלית

החברה בישראל היא חברה מגוונת, הבנויה מקבוצות בעלות אמונות ותרבויות שונות. מחד, הקבוצות בחברה יוצרות בה מגוון עשיר. מאידך, הן יוצרות בה תהליך של קיטוב הולך וגובר, המאיים לפגוע במרקם הרגיש של החיים המשותפים במדינה.
עלינו לחזק את הישראליות המשותפת, אך גם להכיר בברכה שבגיוון ובשונות. האחדות היא תנאי לקיומנו, אך אחדות אינה אחידות. אחדות אין פרושה מחיקת ההבדלים בינינו. אדרבה, אחדות פירושה שאנחנו חוגגים את ההבדלים וצומחים בזכותם.

 העם היהודי והקשר עם יהודי התפוצות

מדינת ישראל הוקמה כבית לאומי לעם היהודי, והיא היום הקיבוץ היהודי הגדול בעולם. מעצם כך, היא נושאת באחריות לרווחתם של כל יהודי העולם באשר הם. שינויים המתרחשים בקרב קהילות יהודיות בעולם מעלים את הצורך להכיר את עולמם של היהודים בתפוצות ולבנות קשרים וגשרים בין ילדים ובני נוער בארץ לילדים ובני נוער בתפוצות, בגילוי אחריות, ערבות הדדית ומחויבות לעתידו של העם היהודי.

בני נוער יקרים, אני פונה אליכם אישית לחיזוק הרוח היהודית ישראלית: גלו אחריות, הכירו בחשיבות הנושא וצאו עמנו למסע למידה מרתק לתוככי החברה הישראלית, למסע של עשייה לטיפוח אחדות וסולידריות למען בניית חיים משותפים בין הקבוצות המרכיבות את החברה ואת העם, שכן אלו הם תנאי מהותי לקיומנו ולחוסננו.
כולנו חפצי חיים. כולנו חפצי שלום. כולנו נושאים באחריות לאופיו ולערכיו של הבית שלנו.

בברכה,
חתימה

 נפתלי בנט

  > להורדת האיגרת כ-PDF                                                                           

                                                                                                   

אולי תתעניינו גם ב...

איגרת המנכ"ל
מנהלים, מורים, אנשי חינוך, תלמידים יקרים, מדינת ישראל הוקמה כבית לאומי לעם היהודי וכמדינה דמוקרטית המחויבת לכלל אזרחיה, ללא הבדל דת, גזע ומין. בהתאם לכך, מע...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.