דלג אל

יום זכויות האדם הבין-לאומי תשפ"ג 2022 חזרה ל"ימי לוח"

יום זכויות האדם הבין-לאומי תשפ"ג 2022

מדי שנה, אנו מציינים ב-10 בדצמבר את יום זכויות האדם הבין-לאומי. בתאריך זה בשנת 1948, התקבלה בעצרת הכללית של האו"ם ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם.

יום ההכרזה על זכויות האדם, יום בו חל מפנה ביחסן של מדינות העולם לזכויות האדם, נועד להעלאת המודעות בקרב האוכלוסייה לזכויות היסוד הטבעיות והמולדות שיש לכל אדם ואדם, ובהן: הזכות לחיים ולביטחון, לחירות, לקניין, לשוויון, להליך משפטי הוגן ולכבוד.

לרגל יום זכויות האדם הבין-לאומי תשפ"ג 2022 החלטנו לעסוק בזכות לחופש הביטוי, לאור אירועים רבים בעולם הממחישים את חשיבותו של חופש הביטוי כמנוע למאבק חברתי ולשינוי חברתי .

כמו כן, בהמשך להמלצות הוועדה למניעת גזענות תפתחנה במקביל הכשרות לאנשי חינוך והוראה העוסקות בזכויות אדם ובהתמודדות עם גזענות. הכשרות אלו ילוו אותנו עד יום המאבק הבין-לאומי בגזענות המצוין מדי שנה ב-21 במרץ, מתוך ראייה ארוכת טווח וכמהלך המסמל מחוייבות עמוקה ומתמשכת להטמעת תכנים אלו במערכת החינוך.

לפרטים נוספים לגבי הכשרות המורים יש לפנות אל ד"ר סולי ורד, רכזת הכשרות וחינוך לזכויות אדם, האגודה לזכויות האדם והאזרח בדואר אלקטרוני: soli@acri.org.il

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.