דלג אל

גני ילדים – חיים משותפים

חזרה
גני ילדים – חיים משותפים

חיים בחברה רב תרבותית מזמנים אתגר משמעותי עימו מתמודדת מדינת ישראל לאורך שנים. המחלוקות המפלגות את החברה הישראלית מהוות במקרים רבים קרקע פורייה לתחושות פחד, בורות, חרדה ודעות קדומות, הדדיות, של הקבוצות השונות בחברה הישראלית.

חלק בלתי נפרד מהבטחת קיומה של מדינת ישראל כחברה מתוקנת ושוויונית מותנה בפיתוח היכרות וקשר בין קבוצות אלו: יהודים-ערבים; דתיים-חילוניים; בין תרבויות המשנה השונות חברה הישראלית קשר זה יקבע במידה רבה את פניה של החברה ואת עתידה של מדינת ישראל.

מפגשים בין קבוצות עשויים להשפיע ולשנות את מערכות היחסים בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית מיחסי חוסר אמון ועימות ליחסים של הכרות וכבוד הדדי. מן הראוי שמערכת החינוך תהווה גורם מוביל בהבניית המחויבות הערכית חינוך לחיים משותפים בין בתי הספר וגורם מוביל ומשפיע במאמץ לשנות את היחסים בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית מיחסי עימות ומשבר לאלו של היכרות, שותפות והדדיות.

אולי תתעניינו גם ב...

ימי לוח
ימי לוח אזרחיים המצוינים במערכת החינוך על פי חוזר מנכ"ל נועדו ליצור הזדמנות לעיסוק חינוכי בטיפוח סובלנות, הגברת מודעות לזכויות האדם ומיגור תופעות גזעניות. אנ...
בונים עתיד טוב יותר
המטה לחינוך אזרחי וחיים משותפים ברשתות חברתיות
מסובלנות למניעת גזענות
מסובלנות למניעת גזענות וחיים משותפים התוכנית "מסובלנות למניעת גזענות וחיים משותפים" עוסקת באופן מובנה ורציף בנושא מניעת גזענות.התוכנית מותאמת לכל שכבות הגיל ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.