דלג אל

תוכנית ערבות הדדית ואחריות אישית

תוכנית ערבות הדדית ואחריות אישית

מדברי שר החינוך נפתלי בנט: "במדינה כמו שלנו – סובלנות היא לא מותרות – היא תנאי קיומי.
בשנת הלימודים תשע"ו חזרה למערכת החינוך תלמידה אחת פחות, שנרצחה בגלל שצעדה לאות הזדהות עם חבריה במצעד הגאווה. אסור שנתעלם מכך. לחלוק אחד על השני – מותר ואפילו רצוי. להרים יד – לעולם לא".
לאור זאת הוכרזה שנת הלימודים תשע"ו כשנת ערבות הדדית ואחריות אישית

מערכת החינוך הקדישה את שבוע הלימודים הראשון של שנת הלימודים תשע"ו, לשיח בנושא אלימות ומניעת גזענות בחברה. החלטה זו התקבלה על רקע אירועי האלימות הקשים שאירעו בקיץ האחרון, בהם: רצח הפעוט הפלסטיני בן השנה וחצי, עלי סעד דוואבשה ז"ל ורצח הנערה שירה בנקי ז"ל.

באגרת שנשלחה בחופשת הקיץ למנהלים ציינה מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן כי "אירועים אלו מחייבים את אנשי החינוך, הנושאים בדגל המוסר, אהבת האדם והחירות לפעול בכל דרך כדי למנוע התפשטותם של רוחות שנאה וחורבן. מערכת החינוך מחויבת לפעול לתיקון הנגעים החברתיים הפסולים ולהשרשתם של הערכים המקודשים – השמירה על כבוד האדם וחירותו, המוסר והצדק, אהבת האדם והערבות ההדדית".

לאור זאת בשנת הלימודים תשע"ו עסקו הצוותים החינוכיים בתופעות של גזענות והסתה בחברה הישראלית, זאת במטרה להגביר את המודעות לתופעות גזעניות ופגיעה באחר. משרד החינוך הנגיש לבתי הספר מערכי שיעור אשר נועדו להטמיע תרבות של שיח ערכי, הומניזם, סולידריות וקבלת האחר.

בתי הספר שלבו את התכנים לאורך שנת הלימודים תשע"ו  ולקראת ציון ימים מיוחדים, בהם: יום הסובלנות הבינלאומי, יום המאבק הבינלאומי באנטישמיות וגזענות וכן ביום זכויות האדם. כמו כן, ניתן יהיה לשלב את הנושא בתחומי הדעת השונים, בהם: שיעורי מחנך, היסטוריה, שפה, גאוגרפיה, אזרחות, ספרות ואומנות.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.