דלג אל

הצהרת נגישות

יום הסובלנות הבין-לאומי 16.11

חזרה ל"ימי לוח"
יום הסובלנות הבינלאומי 16.11

יום הסובלנות הבין-לאומי מצוין בכל שנה בתאריך 16 לנובמבר ונקבע באסיפה הכללית של מועצת האו"ם ב-16 בנובמבר 1995 ,יום בו חגגו 50 שנה לקיומו של הארגון.

האסיפה  הכללית של מועצת האו"ם אימצה את מסמך ההצהרה של ארגון אונסקו בת ששת וסעיפים ובה נקבע כי: "סובלנות היא לא רק חובה מוסרית אלא גם דרישה פוליטית ומשפטית מיחידים, קבוצות ומדינות". מטרתו של יום זה הוא: "לעורר את מודעות דעת הקהל לסכנות הטמונות באי-סובלנות ולחדש את המחויבות לפעול בקידום הסובלנות והחינוך לסובלנות".

מושג "הסובלנות" הוגדר בסעיף הראשון של ההצהרה: סובלנות היא היכולת לכבד ולקבל את השונות בין בני אדם המתבטאת בכל התחומים - תרבותית, דתית, חברתית, לאומית - ולאפשר לכל אדם או קבוצה להביע את דעתו ואמונתו באופן חופשי.

מצורפים מערכי שיעור אשר פותחו על ידי צוות המטה לחינוך אזרחי וחיים משותפים לרגל יום הסובלנות. 

מערך שיעור לקראת "יום הסובלנות"

אולי תתעניינו גם ב...

אודות המטה
המטה לחינוך אזרחי וחיים משותפים במזכירות הפדגוגית מופקד  על החינוך לדמוקרטיה ולחיים משותפים בכלל מערכת החינוך, על כל מגזריה וגילאיה, ברוח דו"ח ועדת קרמניצר, ...
חיים בשותפות
משרד החינוך מקדם ומעודד מפגש בין קבוצות בחברה הישראלית. המטה לחינוך אזרחי וחיים משותפים מסייע לקיום מפגשים בליווי תוכני ומקצועי של צוות ההדרכה המחוזי והארצי....
בונים עתיד טוב יותר
המטה לחינוך אזרחי וחיים משותפים ברשתות חברתיות
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.