דלג אל

שמיר ומצפה גולני

לכל הטיולים
שמיר ומצפה גולני

אזור בארץ

רמת הגולן.

על המסלול

המסלול מתחיל מצפון לקיבוץ שמיר בכיוון כללי צפונה על דרך עפר נוחה להליכה. כעבור כ-300 מטרים חוצה את אפיק נחל ספר דרך צמחייה אופיינית לאזור. לאחר מכן הוא חוצה את שמורת טבע שמיר – נחל רחום ועובר ליד מעיינות רבים, מכאן שמו ציר המעיינות. משמורת שמיר המסלול מתקדם צפונה, חוצה את נחל שונית ונמשך לאורך השיפולים המערביים של הרי הגולן. הוא עובר ממזרח ליישוב כפר סאלד דרך שטחים פתוחים שבאביב מרהיבים ביופיים בזכות מגוון הפרחים והצמחייה באזור. המסלול נמשך צפונה עד אזור גבעת האם, שם הוא פונה מזרחה (בנקודת המפגש עם ירוק 1169 הפונה מערבה). אחרי כ-1 ק"מ פונה שוב צפונה, חוצה את אפיק ואדי שמדין ואחר כך את אפיק ואדי אל חצין. המסלול מתקדם צפונה, חוצה את אפיק נחל פרע עד הגיעו ממזרח ליישוב שניר למפגש עם קו צינור הנפט. המסלול נמשך דרומה לאורך קו צינור הנפט עד הגיעו למצפה גולני (תל פאחר) ובו תצפית מרהיבה מערבה לעמק החולה. שם נקודת הסיום. המסלול חשוף.

נוף, טבע ונקודות חן

עין שמיר, נחל שונית, חירבת א-סודה, מצפה גולני (תל פאחר)

דגשים והמלצות

אפשר לעשות את המסלול משני הכיוונים. נקודת הורדה: קיבוץ שמיר, כביש 918, נ"צ 2860-2111. נקודת איסוף: מצפה גולני (או להפך).

נושא המסלול

מעיינות, מלחמות רמת הגולן, תל, קרב אל פאחר, רמה

אפיון המסלול

מסלול בדרגת קושי נמוכה המשלב הליכה בשטח פתוח. ממזרח הרי הגולן וממערב עמק החולה והרי הגליל העליון. במסלול צמחיית נחלים, מעיינות למכביר ועדרי בקר.

שימו לב!

המידע המוצג במרחב זה הוא לצרכים פדגוגיים בלבד.

המלצה ללימוד תחומי דעת במסלול

מדע וטכנולוגיה

  • מערכות אקולוגיות (כיתה ז')

היסטוריה

  • מדינת ישראל (כיתות י'-י"ב)

לימודי ארץ ישראל

  • צפון הארץ (כיתות י'-י"ב)
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.