דלג אל

הצהרת נגישות

רציונל

מטיילים עם תחומי הדעת

מטיילים עם תחומי הדעת

בנופי ארצנו מגולמים תכנים רבים הנלמדים בתוכניות הלימודים בבית הספר. הסיור להכרת הארץ מאפשר להדגים תופעות, נושאים ומושגים מתוכניות הלימודים.

לא בכדי אחד מעקרונות היסוד של "תוכנית הליבה להכרת הארץ ואהבת המולדת" הוא שילוב נכון בין הנלמד בכיתה לסיורים.

כאן, ב"מטיילים עם תחומי הדעת", אנו מציעים לכם, המורים, לעשות חיבור יזום ומתוכנן בין מסלולי סיור שונים לתכנים לימודיים שנלמדים במגוון תחומי הדעת.

מסלולי הסיור המוצגים נבחרו בקפידה בידי אגף של"ח וידיעת הארץ בשיתוף עם תחומי הדעת ובתיאום עם המזכירות הפדגוגית. מחנכים ומורים מקצועיים מוזמנים לחפש ביטויים של התופעות והמושגים הנלמדים במסלולי טיול נבחרים ולהכין את התלמידים ללימודם באמצעות תכנים מתוכנית הלימודים.

מאגר הסיורים המוצג הוא מאגר דינמי. אפשר לשלוח הצעות והמלצות לשילוב תחומי דעת נוספים כמצוין בתחתית כל דף מסלול ובלחיצה על 'יש לכם רעיון?'

חיבור מושכל בין תוכני הסיור לנושאים מתוכנית הלימודים יקל על הבנתם של התלמידים ויחזק בהם את תהליך הלמידה. בה בעת הוא יעמיק את הבנת נופי הארץ ומשמעותם של האתרים.

הסיור להכרת הארץ הוא חלק בלתי נפרד מהפעילות הלימודית של בית הספר בעבור המורים, התלמידים וההורים.

טיול מהנה ומלמד עם תחומי הדעת!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.