חפש ב:

מסורת ומודרנה בספרייה הלאומית

שם המרצה:
אורלי אילני וקרן אטינגר
קהל יעד:
מורים
תחום דעת:
היסטוריה ממלכתי, היסטוריה חמ"ד
שכבות גיל:
ז-יב
שפה:
עברית
מסורת ומודרנה בספרייה הלאומית

תיאור השידור

בספרייה הלאומית קיים אוצר אדיר של ספרים, ארכיונים, מפות, מסמכים, תצלומים, כרזות ועוד.
בשידור מרתק זה נציג אפשרויות להעשרת הוראת ההיסטוריה בפריטי המקור הללו תוך כדי התמקדות בנושא הלימוד התמודדות העם היהודי עם אתגרי המודרנה.
במהלך השידור נדגים כיצד ניתן להשתמש בפריטי המקור הייחודיים הללו בהוראה במטרה לייצר חוויית למידה משמעותית המקדמת תהליכי חקר ומיומנויות המאה ה-21.

תיאור המרצה

אורלי אילני ממונה על פריטי המקור העולים לאתר חינוך בספרייה הלאומית ועל העברת מפגשי חשיפה למורים ולסטודנטים. היא כתבה את סדרת ספרי הלימוד בהיסטוריה לחמ"ד "ואלה תולדות" והשתתפה בכתיבת סדרת ספרי הלימוד "מסעות בזמן" לחינוך הממלכתי.
קרן אטינגר מנהלת תוכניות חינוך בספרייה הלאומית. בין תפקידיה הרבים קרן ממונה על שיתופי פעולה עם מכללות להוראה ועם מוסדות חינוך יהודיים בחו"ל. נוסף לכך היא פיתחה עם צוות החינוך של הספרייה את אתר חינוך של הספרייה ואת קטלוג משאבי ההוראה הייחודי שבו.

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.