חפש ב:

צעדים ראשונים במדעי המחשב ותכנות בפייתון

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
מדעי המחשב
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
עברית
שכבות גיל:
ז, ח, ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
קמפוס IL
משך הקורס:
8 שבועות | 5-3 שעות בשבוע
פותח ע"י:
אוניברסיטת תל אביב
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

צעדים ראשונים במדעי המחשב ותכנות בפייתון
מרצה: פרופ' בני שור וד"ר אמיר רובינשטיין

שאלתם פעם את עצמכם איך מַחשבים עובדים, ממה הם בנויים ואיך גורמים להם לעשות כל כך הרבה דברים?
אף שהמחשבים חיוניים כמעט בכל היבט בחיינו ואף שאנחנו עושים בהם שימוש מסיבי ויום-יומי, רובנו מוצאים את עצמנו נבוכים מול השאלות האלה. היום כבר ברור: כדי להבין טוב יותר את העולם, צריך להבין מחשבים. אנחנו נתקלים במושגים כמו ביטים ובייטים, 0 ו-1, אלגוריתמים ותכנות – אבל מה הם באמת אומרים?
בקורס זה תקבלו תשובות לשאלות אלו ואחרות. תלמדו כיצד מחשבים, שבסופו של דבר עשויים מחתיכות מתכת וסיליקון, מסוגלים לבצע פעולות מורכבות כמו חישובים מתמטיים, חיפוש במאגר נתונים וניתוח תמונה. מעבר להבנת עקרונות תאורטיים, תלמדו ותתנסו בעצמכם בכתיבת קוד בשפת התכנות הפופולרית פייתון (Python). הקורס אינו דורש כל ידע קודם.
הלמידה בקורס מבוססת על סרטוני וידאו עשירים באנימציות, בהדגמות וגם בהומור. נוסף על כך יעמדו לרשותכם קטעי קריאה קצרים, סרטונים שידריכו אתכם בכתיבת קוד שלב אחר שלב, והזדמנויות רבות לתרגל כתיבת קוד בעצמכם. כל הסרטונים מלווים בכתוביות בעברית ובערבית.
עד סוף הקורס:
תבינו מושגים מרכזיים במדעי המחשב;
תלמדו איך מתכננים אלגוריתמים לפתרון בעיות באמצעות מחשבים;
תרכשו מיומנות התחלתית בתכנות בשפת פייתון (Python);
אנחנו מקווים שהקורס הזה יהפוך את הצעדים הראשונים שלכם בעולם מדעי המחשב למעשירים, למעניינים ולמהנים. הצטרפו אלינו!
כדי לצבור קרדיט אקדמי של אוניברסיטת תל אביב בעבור הקורס, יש לעמוד בהצלחה בבחינה שמתקיימת באוניברסיטת תל אביב. תוכלו למצוא מידע נוסף כאן. נוסף על כך, אפשר להתקבל לחלק ממסלולי הלימוד באוניברסיטת תל אביב באמצעות הקורסים המקוונים. קראו עוד כאן. מורים המעוניינים ללמד את הקורסים בכיתותיהם מוזמנים לקרוא בקישור הבא על תוכנית תיכון אקדמי מקוון.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.