דלג אל

תכנון לימודים, הוראה והערכה

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
חינוך
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
עברית
שכבות גיל:
ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
קמפוס IL
משך הקורס:
8 שבועות | 3 שעות בשבוע
פותח ע"י:
האוניברסיטה הפתוחה
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

תכנון לימודים, הוראה והערכה
מרצה: פרופ' שרה גורי-רוזנבליט, פרופ' יורם עשת, ד"ר דובי וייס, ד"ר מיכל לוי-קרן, ד"ר אירית לוי-פלדמן

חינוך ולמידה הם חלק בלתי נפרד מהציוויליזציה האנושית. כל חברה, מאז ימי קדם, שואפת לחנך את הדור הצעיר לאור הערכים הנתפסים חשובים וחיוניים לשימורה של החברה, ורואה מחויבות הכרחית להקנות לדור הצעיר את הידע, המיומנויות והכישורים הנחוצים לתפקוד מיטבי בעולם המבוגרים.
בעולם המודרני נעשו התהליכים של תכנון לימודים, הוראה והערכה מורכבים ביותר. בין שתוכניות לימודים מפותחות במרכזים מקצועיים עתירי משאבים ובין שהן מפותחות בבתי ספר או על ידי מורים – משתנים רבים מעצבים את הנחות היסוד בבסיס המטרות, קביעת התכנים, דרכי ההוראה ואופני ההערכה של כל תוכנית ותוכנית.
בקורס זה נעסוק במורכבות העצומה של תכנון ופיתוח של תוכנית לימודים. נציג את הרקע לצמיחת התאוריה של תכנון לימודים והשפעת התפתחות המחקר בתחומי הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה והחינוך על תחום זה. נדון בהשלכות של התפוצצות הידע על תכנון הלימודים ונבחן גישות שונות המקובלות להתמודדות עם אוכלוסיות לומדים הטרוגנית שהיא אחד האתגרים הקשים ביותר שבפניהם ניצבות מערכות חינוך. נציג טכנולוגיות למידה מפרספקטיבה היסטורית ונתוודע לסוגיות ולאתגרים המרכזיים הכרוכים בשילוב יעיל של טכנולוגיות במערכות חינוך ובהטמעתן. נציג את האתגרים והמורכבות בתהליכי הערכה בחינוך, ונדון באופני ההערכה המקובלים, במושאי ההערכה ובכלי הערכה מסורתיים וחלופיים של לומדים.
הקורס בנוי מהרצאות וידאו שמועברות בעברית, קישורים לספר הקורס ולתכנים נוספים, דיונים ושאלות ומשימות אינטראקטיביות.
הקורס מיועד לפרחי הוראה במכללות למורים ובבתי ספר לחינוך, כמו גם למתכשרים להוראה במסגרות של הסבת אקדמאים. הקורס עשוי לעניין גם מורים בפועל, מנהלי בתי ספר והורים.
זהו קורס מבוא בסיסי שאינו מצריך ידע קודם.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.