דלג אל

"להבין צמחים – חלק א: צמח – מה הוא יודע?"

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
ביולוגיה
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
עברית
שכבות גיל:
ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
קמפוס IL
משך הקורס:
7 שבועות | 3-1 שעות בשבוע
פותח ע"י:
אוניברסיטת תל אביב
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

"להבין צמחים – חלק א: צמח – מה הוא יודע?"
מרצה: פרופ' דניאל חיימוביץ'

המגוון העצום של הצמחים וצורתם המושכת לעין הילכו קסם על בני אדם משחר ההיסטוריה. קורס זה מציג נקודת מבט מעניינת ומדעית על האופן שבו הצמחים עצמם חווים את העולם – מהם הגירויים הסביבתיים המשפיעים על התפתחות הצמח. בקורס נלמד כיצד צמחים מבדילים בין מעלה ומטה; איך הם יודעים מתי חיפושיות רעבות מתקיפות צמח שכן; והאם הם מעריכים את המוזיקה המתנגנת סביבם. נחקור הגדרות של זיכרון ותודעה ונבחן אם צמחים מודעים לסביבתם. קורס רב-תחומי זה משלב מחקרים היסטוריים עם מחקרים חדשניים, ויהיה רלוונטי לכל בני האדם המחפשים את מקומם בטבע.
לקורס זה שלוש מטרות עיקריות:
הכרת הביולוגיה הבסיסית של הצמח על ידי חקר החושים הצמחיים (ראייה, ריח, שמיעה, מגע, טעם, איזון).
הבנת אופן פעולתו של המחקר הביולוגי והשיטה המדעית.
לעורר שאלות על אודות החיים בכלל ועל אודות הדברים שמגדירים אותנו, בני האדם.
קורס זה נועד למתחילים ואין לו דרישות מוקדמות, פרט לסקרנות ולשקדנות.
הרצאות הווידאו בקורס מועברות באנגלית ומלוות בכתוביות בעברית או בערבית.
לקורס זה קורס המשך, להבין צמחים – חלק ב: יסודות ביולוגיים של הצמח. קורס ההמשך מציג מחקרים מעמיקים יותר על הביולוגיה של הצמח.
כדי לצבור קרדיט אקדמי של אוניברסיטת תל אביב בעבור הקורס, יש לעמוד בהצלחה בבחינה שמתקיימת באוניברסיטת תל אביב. תוכלו למצוא מידע נוסף כאן. נוסף על כך, אפשר להתקבל לחלק ממסלולי הלימוד באוניברסיטת תל אביב באמצעות הקורסים המקוונים – קראו עוד כאן. מורים המעוניינים ללמד את הקורסים בכיתותיהם מוזמנים לקרוא בקישור הבא על תוכנית תיכון אקדמי מקוון.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.