דלג אל

חומש במדבר

חומש במדבר

ספר במדבר עוסק בדרכו של עם ישראל מהר חורב, מקום קבלת התורה והשראת השכינה, אל ארץ ישראל. בחלקו הראשון מחנה ישראל מתקבץ לשבטיו סביב משכן ה' ונעשות הכנות לקראת המסע והגשמת ייעודי האומה בארץ ישראל. המשכו של חלק זה במסע במדבר "הגדול והנורא, נחש צייה ועקרב וצימאון אשר אין מים". זהו מבחן אמונה גדול שעליו אמר הכתוב "זכרתי לך חסד נעורייך אהבת כלולותייך לכתך אחריי במדבר" (ירמיה ב ב). סיומו של חלק זה בתלונות במדבר המגיעות לשיאן בחטא המרגלים ובגזרת מות בני דור המדבר. חלקו השני של ספר במדבר, החל מפרק כ, מתרחש בשנה הארבעים ליציאת מצרים ומתאר את מסעותיו והכנותיו של דור חדש, דור הבנים, לקראת הכניסה לארץ ישראל.

התוכנית השנתית נועדה לתת מענה למורים לאחר שלב ההכנה של תוכן הפרקים הנלמדים. המורים נדרשים לבחור את התכנים שיציגו לתלמידים. מספר השעות השנתי מוגבל והתכנים רבים. התוכנית השנתית מציעה חלוקה של שעות לנושאים בספר. רמת הפירוט משתנה על פי הנושא והגיל. בתי ספר המקדישים שעות רבות יותר לכל נושא יוכלו להרחיב במקומות שבהם קיצרנו. בתוכנית מובאת גם רשימת דיבורי המתחיל ברש"י.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

פרשת בהעלותך

פרשת בהעלותך

פרק ח

פרק ט

פרק י

פרק יא

תלונת המתאווים

פרק יב

 

אקדמיה ברשת

חזרה לראש הדף

פרשת בלק

פרשת בלק

פרק כב

פרק כג-כד

פרק כה

מורים יקרים,
עיינתם בחומר ואתם רוצים להעיר ולהאיר? אנא שלחו לנו מייל ואנו נבדוק ונשיב.
בברכה
צוות תנ"ך חמ"ד

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.