דלג אל

הצהרת נגישות

Covid-19 נגיף קורונה החדש

Covid-19 נגיף קורונה החדש

הנגיף החדש שייך למשפחת נגיפי קורונה (Coronavirus) – שם של קבוצת נגיפים שקיבלו את שמם עקב הדמיון שלהם לכתר (קורונה בלטינית) שנראה בהתבוננות במיקרוסקופ אלקטרוני. נגיפים ממשפחת קורונה עוברים באוויר ופוגעים בדרכי הנשימה והעיכול ברמות חומרה משתנות לפי הזנים השונים.

החומר התורשתי של נגיפי קורונה הוא RNA דוגמת החומר התורשתי בנגיפים הגורמים לאיידס, סארס, שפעת ואבולה. כיום מנסים לפתח חיסון נגד הנגיף, משתמשים בתרופות מסוימות המעכבות שלבים בהתפתחות נגיפים אחרים ומנסים למנוע הידבקויות נוספות.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

מה בתוכנית הלימודים?

ההפניות בדף זה כוללות פעילויות וסרטונים בנושא נגיפים בכלל ובאופן מיוחד נגיפים שיש להם דמיון כלשהו לנגיף Covid-19, לרבות הפניות למידע עדכני הנוגע לנגיף המסוים.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

העשרה - פתיחת שנה בביולוגיה
פעילויות מתאימות לפתיחת השנה לתלמידי ביולוגיה בחטיבה העליונה
מאפייני הסביבה והתאמות של אורגניזמים
מאפייני הסביבה והתאמות של אורגניזמים לבית הגידול
חיידקים ונגיפים בגוף האדם
גוף האדם הוא בית גידול לחברה מיקרוביוטית עשירה
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.