מערכות העצבים וההורמונים משתתפות בקליטת מידע, בעיבודו ובתגובה עליו ומאפשרות שמירה על ההומאוסטזיס.
המערכת ההורמונלית
![המערכת ההורמונלית](/remote.axd?http://meyda.education.gov.il/files/pop/13593/hormones-sub.jpg?anchor=center&mode=crop&width=524&height=318&rnd=132184733290000000)
שתי מערכות בגוף אחראיות לוויסות ולתיאום בין מרכיביו: מערכת העצבים והמערכת ההורמונלית. התקשורת במערכת ההורמונלית נעשית על ידי חומרים המופרשים לדם ומעבירים מידע מהתא שממנו הופרשו (בדרך כלל בלוטה הורמונלית) אל תאי המטרה.
ההורמונים השונים מתקשרים לקולטנים ייחודיים בתאי המטרה הנמצאים בצידו החיצוני של קרום התא או בתוך התאים. ההורמונים פועלים בריכוזים נמוכים מאוד ומווסתים מגוון תהליכים בגוף, ובכללם תהליכים הדרושים לשמירה על ההומאוסטזיס.
שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים
- כיתה
- נושא מרכזי
- {{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף
מה בתוכנית הלימודים?
חזרה לראש הדף
סרטונים
אולי תתעניינו גם ב...
ביואתיקה ושאלות עמ"ר (ערכים, מעורבות, רלוונטיות)
ביואתיקה היא תחום משולב של אתיקה וביולוגיה העוסק בהיבטים האתיים של הביולוגיה והרפואה. תוכנית הלימודים בביולוגיה כוללת טיפוח מודעות לסוגיות הקשורות למדע ולחבר...
מערכת הרבייה
מערכת הרבייה מאפשרת המשכיות של קיום המין על ידי העברת מידע תורשתי מדור לדור.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!