דלג אל

אתיקה וסביבה

אתיקה וסביבה

בעיות הסביבה שהחריפו בעשורים האחרונים מעלות שאלות אתיות כבדות משקל, ועל קובעי המדיניות הסביבתית, על מקבלי ההחלטות וכלל הציבור לתת עליהן את הדעת. השאלות האתיות נוגעות להתנהגות האדם כלפי יצורים בסביבה ומגוון המינים וכלפי המערכות האקולוגיות והביוספרה כולה. עוד הן דנות כיצד משפיע מצב זה על רווחת האדם בדור זה ובדורות הבאים.

האם הסביבה נועדה לספק את צורכי האדם או שמא יש לה ערך קיומי כשלעצמה? האם יש להגן על הסביבה רק אם תהיה לה תועלת לאדם? איך נתייחס למצבים שבהם קיימת סתירה בין טובתו של מין מסוים, בעל חיים או צמח לבין טובתה של המערכת האקולוגית? מהם ההיבטים האתיים לפעולות האדם כגון זיהום אוויר, הנדסה גנטית, בירוא יערות ושימוש באנרגייה גרעינית? הגישות האתיות בסוגיות מעין אלה מבטאות גישות שונות אצל העוסקים בתחום האתיקה הסביבתית.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.