דלג אל

יום כדור הארץ

יום כדור הארץ

בכל שנה ב-22 באפריל יותר ממיליארד בני אדם ברחבי העולם מציינים את "יום כדור הארץ העולמי" להעלאת המודעות להגנת הסביבה ולשמירה על כדור הארץ.
יום זה נועד לקדם את ההכרה ביכולתו של האדם להשפיע על גורלו ועל גורלם של דורות המחר בהתנהלות יום-יומית מתחשבת בסביבה. כמו כן הוא נועד לקדם את ההבנה שצריכת משאבים יעילה משפיעה על כל המערכת האקולוגית ועל איכות הסביבה.
יום כדור הארץ צוין בשנת 1970 בארה"ב במטרה להפגין אכפתיות ודאגה לסביבה ולהעלות את הנושא על סדר היום. מאז היה להפגנה ארצית המתקיימת אחת לשנה.

 

גם ברחבי ישראל מציינים בכל שנה את יום כדור הארץ. את אירועי היום מרכזת עמותת חיים וסביבה – ארגון הגג של ארגוני הסביבה וארגון מגמה ירוקה המוביל אקטיביזם סביבתי בישראל. בשנים האחרונות התקיימו ביום זה אירועים סביבתיים כגון טקס הגלובוס הירוק ואירועי 'שעת כדור הארץ' שכללו פעילות של רשויות עירוניות שונות להעלאת המודעות לחיסכון בחשמל ובמשאבי הטבע ובכלל זה גם כיבוי אורות סמלי לשעה אחת.

 

הנושא המרכזי שנבחר לציון יום כדור הארץ 2018 הוא עולם בלא זיהום מפלסטיק. ב-2021, התגבש מיזם לאומי רחב היקף, שמטרתו לנקות את השטחים הפתוחים ברחבי ישראל.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

סרטונים

התחממות גלובלית
התחממות גלובלית
Earth Day 1970 - 2019
Earth Day 1970 - 2019
יום כדור הארץ 2019, Doodle
יום כדור הארץ 2019, Doodle
 יום כדור הארץ 2021, Doodle
יום כדור הארץ 2021, Doodle
Tips For Helping the Planet
Tips For Helping the Planet
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.