דלג אל

הצהרת נגישות

יום כדור הארץ

יום כדור הארץ

בכל שנה ב-22 באפריל יותר ממיליארד בני אדם ברחבי העולם מציינים את "יום כדור הארץ העולמי" להעלאת המודעות להגנת הסביבה ולשמירה על כדור הארץ.
יום זה נועד לקדם את ההכרה ביכולתו של האדם להשפיע על גורלו ועל גורלם של דורות המחר בהתנהלות יום-יומית מתחשבת בסביבה. כמו כן הוא נועד לקדם את ההבנה שצריכת משאבים יעילה משפיעה על כל המערכת האקולוגית ועל איכות הסביבה.
יום כדור הארץ צוין בשנת 1970 בארה"ב במטרה להפגין אכפתיות ודאגה לסביבה ולהעלות את הנושא על סדר היום. מאז היה להפגנה ארצית המתקיימת אחת לשנה.

 

גם ברחבי ישראל מציינים בכל שנה את יום כדור הארץ. את אירועי היום מרכזת עמותת חיים וסביבה – ארגון הגג של ארגוני הסביבה וארגון מגמה ירוקה המוביל אקטיביזם סביבתי בישראל. בשנים האחרונות התקיימו ביום זה אירועים סביבתיים כגון טקס הגלובוס הירוק ואירועי 'שעת כדור הארץ' שכללו פעילות של רשויות עירוניות שונות להעלאת המודעות לחיסכון בחשמל ובמשאבי הטבע ובכלל זה גם כיבוי אורות סמלי לשעה אחת.

 

הנושא המרכזי שנבחר לציון יום כדור הארץ 2018 הוא עולם בלא זיהום מפלסטיק. ב-2021, התגבש מיזם לאומי רחב היקף, שמטרתו לנקות את השטחים הפתוחים ברחבי ישראל.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

עליות שנות ה-50 וה-90
חשיבות העלייה לישראל באה לידי ביטוי כבר במגילת העצמאות, בה נקבע כי "מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות".
התחממות כדור הארץ
באוגוסט 2021 פרסם ארגון IPCC מטעם האו"ם דו"ח שנכתב על ידי 234 מדעני אקלים מיותר מ-60 מדינות. מהדו"ח עולה, כי ניכרת הסכמה מלאה לתרומתו הגדולה של האדם בהתגברות...
טעימות פיננסיות במבט גאוגרפי
בתוכנית הלימודים קיימים נושאים המתקשרים לתחום הכלכלה והקיימות בהתבוננות מעמיקה יותר שמאפשר תכנון פיננסי מדויק.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.