דלג אל

העשרה - בחירות לרשויות המקומיות

העשרה - בחירות לרשויות המקומיות

על פי חוקי הבחירות לרשויות המקומיות על הבוחרים לשים שני פתקים בקלפי – האחד לראש הרשות והשני לרשימה למועצת הרשות. אם איש מהמועמדים לא יעבור את רף 40% מקולות המצביעים, יתקיים סיבוב שני ב-13 בנובמבר 2018. ראש ראשות שנבחר מתחיל בכהונתו כעבור 21 יום מהיבחרו.


לפי תיקון לחוק הרשויות המקומיות משנת 2014, יום הבחירות הכלליות לרשויות המקומיות ייחשב יום שבתון בתחומן של הרשויות שהבחירות מתקיימות בהן.

שלא כבחירות לכנסת שבהן זכות הבחירה נתונה לאזרחים מגיל 18 ומעלה – הזכות להשתתף בבחירות לרשויות המקומיות נתונה לכל אזרח ישראל או תושב קבע בה כבר מגיל 17.


הבחירות יתקיימו ב-251 רשויות מקומיות. בבחירות 2018 צפויים להשתתף בפעם הראשונה ארבעה יישובים דרוזיים מרמת הגולן: בוקעאתא, מג'דל שמס, מסעדה ועין קניה.


המועד האחרון להגשת רשימות מועמדים למועצה והצעות לעמוד בראשה הוא 27 בספטמבר 2018.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

העשרה - שבוע החלל העולמי
שבוע החלל העולמי הוא מיזם חינוכי בין-לאומי בחסות האו"ם (מאז 1999) שנועד להעלות את המוּדעות לחקר החלל בקרב הציבור והתקשורת. מצוין מדי שנה מ-4 באוקטובר עד 10 ב...
סביבה וקיימות
לכל אחד מאיתנו יכולת להשפיע ולתרום למען שמירה על הסביבה. ניהול נכון של פסולת, חיסכון במים, שמירה על הנחלים ואפילו הבערת מדורה בל"ג בעומר תוך שמירה על הכללים ...
מישור החוף והשפלה
מישור החוף של ארץ ישראל הוא יחידת נוף המשלבת מישור וחוף ים. ממזרח לו גבעות השפלה ושדרת ההר ובמערבו הים התיכון מגבול הלבנון בצפון ועד לחופי סיני בדרום. אף שמא...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.