דלג אל

הצהרת נגישות

יום העצמאות בשעת חינוך

יום העצמאות בשעת חינוך

השכול והזיכרון קשורים בתקומה ובעצמאות ויוצקים משמעות אלו באלו. במערכי השיעור מוצעים בין השאר דיון על המדינה שבה אנו חיים ועל המדינה שהיינו רוצים לחיות בה; תהיות על חזונו של בן-גוריון, על ערכי מגילת העצמאות ועל משמעות הסמלים בחיינו דוגמת דגל ישראל.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

חדר בריחה אינטראקטיבי בנושא הדלקת המשואות ופרס ישראל

דמיינו שנקראתם למשימה חשובה מאין כמותה עקב ידיעות על חברי מחתרת חשאית ומסוכנת שמתכוונים להזרים שיקוי סודי שגורם לעיוורון ערכי-חברתי לתוך מקורות המים. מאחר שחוקרי המשטרה טרם הצליחו לגלות כיצד ניתן לעצור את הפצת הנוזל - אתם נקראים לאתר את כל האנשים בעלי חוש נתינה חברתית מפותח ולהזהירם.

בעזרת רמזים, חידות משימות וצפנים הקשורים לטקס הדלקת המשואות ולפרס ישראל תוכלו לאתר את כל האנשים האלו ולהזהירם. לשם כך מוקצבת לכך שעה אחת בלבד לאחריה כבר הנוזל יופץ ויהיה מאוחר.
אז קדימה - הזדרזו והצילו את ישראל מפני כלייה מוסרית !

חדר הבריחה כולל 12 משימות כמספר מדליקי המשואות בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות המייצג את 12 השבטים.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

יום איכות הסביבה בשעת חינוך
יום איכות הסביבה העולמי הוא מועד בין-לאומי המצוין בכל שנה ב-5 ביוני במטרה להעלות את המודעות לאיכות הסביבה (הגנת הטבע והסביבה). היום הוכרז בעצרת הכללית של האו...
כ"ט בנובמבר בשעת חינוך
בכ"ט בנובמבר 1947 החליטה עצרת האומות המאוחדות על סיום המנדט הבריטי ועל חלוקת ארץ ישראל לשתי מדינות עצמאיות – מדינה יהודית ומדינה ערבית. עוד נקבע שירושלים תהי...
יום האחדות: בסימן אחדות ושותפות - בשעת חינוך
יום האחדות במערכת החינוך הוא מהלך חינוכי שנועד לטפח את האחדות ואת הסולידריות בחברה הישראלית
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.