דלג אל

חג הסיגד בשעת חינוך

חג הסיגד בשעת חינוך

סיפור העלייה לארץ של יוצאי אתיופיה, שרובם הגיעו ב"מבצע משה" (1984) וב"מבצע שלמה" (1991), שזור בסיפורי גבורה ובקשיים שלא תמו גם לאחר הגעתם לארץ. ההתמודדות עם מציאות חדשה במדינת ישראל מעמידה בפני בני הקהילה אתגרים לא פשוטים בדרך להשתלבות בחברה הישראלית.

 

הפעילות שבעמוד זה נועדה לעודד סובלנות ונכונות להכרת עולמם, תרבותם ותחושותיהם של יוצאי הקהילה האתיופית, ולעורר בבני הנוער רצון ועניין לסייע בהשתלבות בני העדה בחברה הישראלית מתוך כבוד והוקרה לתרבות, למסורת ולערכים של העדה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

יציאת אתיופיה - יום זיכרון ממלכתי לנספים במסע דרך סודן

יציאת אתיופיה - יום זיכרון ממלכתי לנספים במסע דרך סודן

מדי שנה בשנה, מציינים בכ"ח באייר, ביום ירושלים, את הנספים במסע מאתיופיה לישראל. מתוך כ-
12,000 נפש שיצאו למסע מאתיופיה לישראל, כ- 4,000 מתו בדרך. בשנת 2011, קבעה ממשלת
ישראל כי יום זיכרון ממלכתי לנספים במסע יצוין ביום שחרור ירושלים
– העיר שהייתה מוקד כיסופים ליהודי אתיופיה. החל משנת תשס"ו, נערך טקס ממלכתי לזכר הנספים ליד האנדרטה בהר הרצל במעמד נשיא המדינה, שרים, אלפים מבני הקהילה ומוקירי זכרם של הנספים.

ביום זה, אנו מוקירים את יהודי אתיופיה אשר יצאו למסע הארוך אל הארץ ומעלים על נס את גבורתם ואת נחישותם במהלך מסע זה שבו עברו עינויים גופניים ונפשיים רבים וקשים מנשוא. הם חצו רכסי הרים, צעדו במדבריות, התמודדו עם נהרות גועשים ועם יערות סבוכים, הותקפו על-ידי שודדי דרכים וסבלו רעב, צמא, מחלות ומוות. האמונה, התקווה להתאחד עם העם היהודי והכיסופים לציון הם שהניעו אותם.​

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

יום המשפחה בשעת חינוך
יום המשפחה בשעת חינוך. פעילות לחינוך הממלכתי, הממלכתי דתי ולחברה הערבית
י"א באדר – יום תל-חי (טרומפלדור) בשעת חינוך
יוסף טרומפלדור, מנהיג ציוני, סוציאליסטי, לוחם וחלוץ
תשעה באב בשעת חינוך
תשעה באב הוא יום תענית המסיים את ימי בין המצרים, שראשיתם בי"ז בתמוז. המקור לצום תשעה באב בדברי הנביאים ונקבע במשנה לציון חורבן שני בתי המקדש.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.