דלג אל

חגי תשרי בחינוך החברתי

חגי תשרי בחינוך החברתי

חודש תשרי הוא החודש הראשון למניין השנה והשביעי למניין החודשים מחודש ניסן: "בחודש השביעי, באחד לחודש, יהיה לכם שבתון, זיכרון תרועה, מקרא קודש" (ויקרא כג כד). זהו חודש "הימים הנוראים", ימי הרחמים, הסליחות, התשובה והכפרה, בהם ממשיכים את אמירת הסליחות שהחלו בחודש אלול.

חודש תשרי הוא החודש העברי העמוס ביותר בחגים ובמועדים. יש בו תערובת של ימי חגים, ימי חול המועד וימי צומות (שני ימי ראש השנה, צום גדליה, צום יום כיפור, שבעת ימי סוכות, שמיני עצרת ושמחת תורה). ישנן שנים שבהן מספר ימי החג ביחד עם ימי הצומות והשבתות וא' דראש חודש חשוון רבים יותר ממספר ימי החול שבו. לכן חודש תשרי מכונה גם "חודש החגים".
מקור השם תשרי הוא בבלי - "תשרית" שמשמעותו הוא התחלה. החודש בו מתחילה השנה החדשה.
מזל החודש הוא מזל מאזניים, המסמל את ממד הדין שבחודש, שבו נשקלים המעשים, ויש אומרים שהמאזניים מסמלים שהעולם נברא בחודש זה, שכן במבנה הבריאה הכול נעשה במידה ובמשקל.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

פעילויות לתלמידים

סרטונים

קצרים: סוכות ושמחת תורה
קצרים: סוכות ושמחת תורה
קצרים: ראש השנה ויום הכיפורים
קצרים: ראש השנה ויום הכיפורים
משאל רחוב: ראש השנה והשפה העברית
ראש השנה והשפה העברית
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.