דלג אל

גטאות

גטאות

בפרוץ מלחמת העולם השנייה החלו הנאצים לרכז את היהודים בגטאות. החיים בגטו היו מסכת בלתי נתפסת של ייסורים, רעב ודיכוי. ננסה לדמיין מה המשמעות של חיים לצד המוות, חיים שהבלתי נודע מאיים בכל רגע. אם וכיצד אפשר לשמור על חיים יהודיים, חיים של אמונה ואולי אפילו תקווה במקומות שפעם היו בית והפכו לפתע לבית האסורים.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

המהפכה המדעית
במאה ה-16 החלו בני האדם באירופה, בתחילה באיטליה ולאחר מכן ביתר מדינות היבשת, לבחון מחדש את האופן שבו הם מתבוננים בטבע. החידוש הגדול היה שכדי להבין את הטבע יש...
מלחמת העולם הראשונה
מלחמת העולם הראשונה התחוללה בין השנים 1914–1918, והייתה המלחמה הגדולה ביותר עד זמנה בעולם.
מסעי הצלב
בין המאה ה-11 והמאה ה-13 החלו צלבנים נוצריים בניסיונות לכבוש את ירושלים מידי המוסלמים. עבור היהודים היה במסעי הצלב משום אסון שכן דרכם של הצלבנים אל ארץ הקודש...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.