חפש ב:

המהפכה התעשייתית: מחושך לאור, ומאור לחושך?

המהפכה התעשייתית: מחושך לאור, ומאור לחושך?

עד ראשית המאה ה-19 היו חייהם של מרבית האנשים בעולם דומים למדי לקודמיהם לפני מאות ואלפי שנים. עד אז עמד שיעור העוסקים בחקלאות באוכלוסייה על כ-95% (לעומת פחות מ-2% כיום בארצות המפותחות).
המהפכה התעשייתית חוללה שינויים כמעט בכל תחום אפשרי – היא שינתה את קצב החיים, מרחקים התקצרו, הלילה נעשה ליום בזכות אור החשמל ותוחלת החיים התארכה מאוד.
בשלב מסוים המהפכה התעשייתית אף הבטיחה לאנושות את מעיין הנעורים. ואולם השיפורים והשינויים הטכנולוגיים יצרו גם אתגרים חברתיים ומוסריים חדשים.
אנשים רבים חשו שהם נעשים לברגים במכונה. הבדידות גברה.
בראשית המאה ה-21 המהפכה התעשייתית נראית מאיימת אפילו על עצם קיומו של כדור הארץ ועל היותו מקום ראוי למגורי אדם בשל שינויי האקלים מעשה ידי אדם.
אומנם בזכות המהפכה התעשייתית אורחות חיינו כיום שונים כמעט בכל היבט אפשרי מאלו שהיו בעבר. אך האם אנו מאושרים יותר מאבות אבותינו?

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

סרטונים

זמנים מודרניים - המפעל
זמנים מודרניים - המפעל
חדשות העבר: תומאס אדיסון
חדשות העבר: תומאס אדיסון
המהפכה התעשייתית – בעד ונגד
המהפכה התעשייתית – בעד ונגד
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.