דלג אל

הצהרת נגישות

פסח

פסח

בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים.

הציווי לזכור את יציאת מצרים מופיע עשרות פעמים בתורה. פעמיים ביום אנו קוראים בקריאת שמע על יציאת מצרים, ומועדים וחגים בישראל הם זכר ליציאת מצרים. במרוצת הדורות חלו שינויים בזיכרון ובמשמעות של יציאת מצרים על פי נסיבות החיים. בזמן בית המקדש נחוג חג הפסח כחג של עצמאות, היום שבו היינו לעם. אחרי החורבן זכר העם את יציאת מצרים מתוך תקווה ואמונה לגאולה. באמצעות היכרות עם המדרשים, הסיפורים וההגדות נתוודע אל הזיכרון של יציאת מצרים בכל דור ודור.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

ראשית הציונות
בשלהי המאה ה-19 החלו התפילות והבקשות ההיסטוריות לתקומת ירושלים ולשיבת ציון לרקום עור וגידים- בדמות ארגונים ארציים ובין-לאומיים שמטרתם להביא יהודים לארץ ישראל...
מלחמת העצמאות
המאבק לעצמאות היה המאבק המלחמתי הקשה והממושך ביותר שידעה המדינה, אבל בסיומו נוצרה דמותם של המדינה ושל צבאה
תנועת ההשכלה
תנועת ההשכלה היהודית היתה בגדר ניסיון ראשון לשלב את היהדות ואת היהודים בקרב עמי אירופה ותרבותם. על אף שהמשכילים הראשונים היו קבוצה קטנה ומפוזרת - ערכיהם ורעי...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.