העשור השני למדינת ישראל
העשור השני למדינת ישראל לא התאפיין בבעיות בטחוניות משמעותיות. לעומת העשור הראשון שהיה רווי במלחמות ובאירועים הירואיים, העשור השני נדמה כ"יום קטנות". אולם, מצוקות ואתגרים שהצטברו בעשורים הקודמים באו לידי ביטוי בעשור זה: משפט אייכמן חשף את החברה הישראלית לשואה ולמשמעותה, הקמת עיירות הפיתוח הציבה אתגר חברתי מורכב שמלווה אותנו עד היום, ובמוסדות השלטון החלו להתגלות סימנים ראשונים של שחיתות וסיאוב.
שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים
- כיתה
- נושא מרכזי
- {{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
סרטונים
אולי תתעניינו גם ב...
העלייה מברית-המועצות
במשך 30 שנים ויותר לא הורשו יהודי ברית המועצות לעלות לישראל ונותרו מבודדים מאחורי מסך הברזל. תנועה מחאה עולמית הביאה בסופו של דבר לעלייתם ארצה של למעלה ממליו...
גטאות
בפרוץ מלחמת העולם השנייה החלו הנאצים לרכז את היהודים בגטאות. החיים בגטו היו מסכת בלתי נתפסת של ייסורים, רעב ודיכוי. ננסה לדמיין מה המשמעות של חיים לצד המוות,...
השמדת היהודים
השמדת היהודים הייתה שיאם של גילויי האנטישמיות הנאצית וגם המסקנה של האידאולוגיה הגזענית. במחנות ההשמדה וברציחות המוניות יישמו הנאצים באכזריות ובשיטתיות את האי...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!