דלג אל

הצהרת נגישות

תלמידים ומלמדים

תלמידים ומלמדים

מצוות תלמוד תורה, איננה 'עוד' מצווה, אלא היא נשמת הקיום היהודי. לשם כך הוקמו מערכות חינוך לגיל הרך. כבר בתלמוד ישנה עדות על מלמדי תינוקות, ולאורך ההיסטוריה פעלו ה'כותאב' בארצות האסלאם והחיידר בארצות אשכנז.

לצד תלמודי התורה פרח הווי של בדיחות, סיפורים ועוד הממלאים את ספריהם של גדולי הסופרים היהודים.

כיצד למדו תורה וקנו חכמה לאורך ההיסטוריה? מוזמנים לעיין בפריטים שלפניכם

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

אולי תתעניינו גם ב...

יום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל
יצחק רבין היה ראש ממשלתה הנבחר של מדינת ישראל. במוצאי שבת, י"א במרחשוון תשנ"ו (4.11.1995), נרצח רבין בידי מתנקש יהודי שהתנגד למהלכים המדיניים שיזם. הרצח איחד...
המהפכה התעשייתית: מחושך לאור, ומאור לחושך?
המהפכה התעשייתית חוללה שינויים כמעט בכל תחום אפשרי – היא שינתה את קצב החיים, מרחקים התקצרו, הלילה נעשה ליום בזכות אור החשמל ותוחלת החיים התארכה מאוד.
שבועות: בין קציר למתן תורה
במהלך השנים נוצקו משמעויות שונות ומגוונות לחג השבועות. בעוד שבתפוצות מתן התורה היה מאז ומתמיד המאפיין העיקרי של החג, הרי שעם השיבה לארץ החלו המאפיינים החקלאי...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.