דלג אל

יום ירושלים

יום ירושלים

כ"ח באייר תשכ"ז, היום הרביעי למלחמת ששת הימים, הוא היום בו נכנסו כוחות צבא הגנה לישראל לירושלים העתיקה ושחררוה מעול הכיבוש הזר. מאז מצוין זה כיום ירושלים.

ירושלים נוסדה על ידי דוד המלך כדי לחבר יחדיו את שבטי ישראל. ירושלים היא גם מקום החיבור בין עם ישראל לאלוהיו. הכיסופים לירושלים אינם רק למקום אלא גם לתודעה של חיים שלמים ומלאים.

בדף זה פעילויות וחומרי הוראה על משמעותה של ירושלים, על הערכים, הרעיונות והתקוות הגלומים בה, כפי שהם באים לידי ביטוי בהיסטוריה שלה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

תנועת המרי העברי
עם תום מלחמת העולם השניה שבה שאלת הקמת הבית היהודי בארץ ישראל לעמוד בראש סדר היום הציבורי של היישוב היהודי בארץ. האכזבה מהמדיניות הבריטית הולידה ברית בין שלו...
העלייה מברית-המועצות
במשך 30 שנים ויותר לא הורשו יהודי ברית המועצות לעלות לישראל ונותרו מבודדים מאחורי מסך הברזל. תנועה מחאה עולמית הביאה בסופו של דבר לעלייתם ארצה של למעלה ממליו...
ליל הבדולח
בליל הבדולח בפעם הראשונה ארגן המשטר הנאצי פעילות אלימה ורצח בהיקפים נרחבים. תשעים ואחד יהודים נרצחו, מאות בתי כנסת הועלו באש, בתי מגורים וחנויות נבזזו.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.