חפש ב:

קריאה בקול

קריאה בקול

קריאה בקול משפרת את הישגי הקריאה. כאשר אנו קוראים בקול, אנו שומעים את סימני הפיסוק והאינטונציה, ואלו עוזרים לנו בהבנת הטקסט. נוסף על כך קריאה בקול מפתחת הנאה מקריאה, מוסיפה ידע עולם ומרחיבה את אוצר המילים.
קריאה טובה בקול מושתתת על דיוק (פיענוח של סימני הכתב, הגייה מדויקת של אותיות אהו"י ופיענוח סימני הניקוד); שטף (קריאה מצרפת ולא הברתית, בלא הפסקות שאינן מתאימות בתוך המילים, בין המילים ובין המשפטים); הנגנה (זיהוי נכון של סימני פיסוק כגון נקודה, נקודתיים, פסיק, סימן קריאה, סימן שאלה) ותקשורתיות (התאמת עוצמת הקול לנסיבות האירוע ולמקומו). אפשר לשפר את מיומנות הקריאה בקול דרך חזרה ותרגול ובכלים יצירתיים של דרמה ומשחק.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

חדשון – חדשות בעברית קלה

אתר של האגף לחינוך מבוגרים במשרד החינוך המיועד ללומדי עברית. באתר מגוון ידיעות חדשותיות וכתבות בעברית קלה שאפשר לבחור מהן נושאים אקטואליים לתלמידים לקריאה בקול.

> כניסה לחדשון

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.