דלג אל

עבודה עם מילון

עבודה עם מילון

מילון עברי-עברי הוא כלי עזר רב-חשיבות בכיתה, הן ללומדי עברית שפת-אם הן לתלמידים שעברית היא שפתם השנייה. נוסף על פירושי המילים, המילון מגיש מידע לשוני וסמנטי רב. מי שבקי ברזי המילון יוכל להפיק ממנו הנאה ולהעשיר את שפתו דרך מפגש עם פתגמים, ביטויים וראשי תיבות, מקורות המילה ועוד.
בפועל כמעט שאין מילונים בכיתות הלימוד, ורוב התלמידים מעולם לא דפדפו בין דפיהם. את מקומם של המילונים גוזלות אפליקציות תרגום הנותנות מענה מהיר ומיידי. יחידה זו באה להדגיש את חשיבותו של הכלי רב הערך הזה ולהכניס אל הכיתות למידה ותרגול של איתור מילים במילון. עם זאת ובשל הזמינות והנוחות של שימוש במילונים מקוונים מובאים כאן קישורים אליהם (עברית-עברית, בלי תרגום לערבית).

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

מערכת הפועל
חומרי למידה והוראה בנושא מערכת הפועל, חלק ממאגר התכנים על פי מיקוד הלמידה המעודכן
עמיתים משתפים - משחקים להבעה בע"פ והעשרת אוצר מילים
מערכי שיעור משחקיים לימודיים להבעה בעל פה ולהעשרת אוצר המילים
משפחה ויום האם
אוסף של תכנים ופעילויות בנושא המשפחה לקראת יום האם ובכלל
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.