דלג אל

החדר שלי

החדר שלי

לכל ילד יש חדר, טריטוריה פרטית שבה הוא נמצא בכל יום. החדר מְספר לא מעט על הילד, על תחביביו, על משפחתו ועל חייו. הנושא "החדר שלי" כולל אוצר מילים בסיסי הקרוב לעולמו של התלמיד. כמו כן הוא נוגע בעולמו הפנימי של ה"אני" ובאמצעותו אפשר לעסוק בביטוי רגשי. התלמידות והתלמידים יוכלו לספר לחבריהם כיצד נראה החדר שלהם ומה הם חשים בו. שיתוף כזה עשוי לתרום לחיזוק היחסים החברתיים ולאווירה נעימה יותר בכיתה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

פעילות יצירתית – הכנת דגם של חדר השינה (כיתות ב-ו)

יצירה של חדר השינה של התלמיד מקופסת נעליים ומחומרי יצירה נוספים – אפשר לעשות פרויקט יישומי שיש בו גם עבודה יצירתית מהנה ולנצל את ההזדמנות לתרגל דיבור בעל פה. בסיום הפרויקט יציג התלמיד בכיתה את עבודתו ויראה את הפריטים השונים בחדר.

> לפעילות: הכנת דגם של חדר השינה

הדרכה להכנת חדר בובות (כיתות ד-ו)

הדרכה מקצועית להכנת חדר מיניאטורי מלא בפרטים ובאביזרים. רמת הביצוע גבוהה מאוד ואינה מתאימה לרוב הילדים. אפשר לבטא את הרעיון בטכניקת עבודה קלה יותר לפי אופי הכיתה ושכבת הגיל (כגון עבודה עם לוחות קאפה, דפים צבעוניים, דבק ואביזרים שונים).

"סיור חדר" – התלמיד מציג את חדרו בסרטון (כיתות ה-ו)

"סיור חדר" – התלמיד מציג את חדרו בסרטון (כיתות ה-ו)

ביו-טיוב יש דוגמאות רבות ל"סיור חדר" (room tour). ילדות וילדים מנהלים ערוץ יו-טיוב ומעלים אליו סרטון ובו הם מציגים את החדר שלהם. אפשר להציע לתלמידים משימה מסכמת שבה יציגו את חדרם ואת החפצים שבו ויספרו בדרך זו על עצמם.

> לפעילות

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

שם המספר
חומרי למידה והוראה בנושא שם המספר, חלק ממאגר התכנים על פי מיקוד הלמידה המעודכן
שם תואר
חומרי למידה והוראה בנושא שם תואר, חלק ממאגר התכנים על פי מיקוד הלמידה המעודכן
משפחה ויום האם
אוסף של תכנים ופעילויות בנושא המשפחה לקראת יום האם ובכלל
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.