דלג אל

הצהרת נגישות

יום הנבי סבלאן, 10.9

יום הנבי סבלאן, 10.9

על פי האמונה הדרוזית, סבלאן הוא אבו אלח'יר סלאמה בן עבד אלוהאב אלסאמרי, הרביעי בחמשת הנביאים החשובים ביותר לדרוזים, וצבע ההיכר שלו כחול. לפי המסורת הדרוזית שבעל פה, נבי סבלאן יצא ממצרים לחברון לשכנע מאמינים חדשים בדת הייחוד, נתקל שם בהתנגדות חריפה ונאלץ לעזוב את העיר. הוא פנה לגליל, אבל אנשי חברון רדפוהו. האגדה מספרת שמצא מקלט בראש הר זבול ושהה בו שנים רבות בעודו עוסק בפירוש ספרי הדת הדרוזית.
אתר נבי סבלאן בחורפיש משמש מוקד עלייה לרגל (זיארה).

משנת 1965 מתקיימת העלייה לרגל ב-10 בספטמבר, והיא נחשבת לזיארה החשובה ביותר לדרוזים אחרי נבי שועיב. במורד הר זבול ניצבת חורשת עצי אלון המקודשת לדרוזים. לפי האמונה נהג נבי סבלאן לשבת בצל עצי האלון ולשאת תפילה. האגדה מספרת שבאחת המלחמות פרצה שרֵפה בהר, ואולם עצי האלון לא נפגעו בזכות תפילותיו של הנביא סבלאן לצילם.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

סיור לימודי

סיור לימודי

המלצה לטיול תיירותי בחורפיש וביקור במקאם נבי סבלאן. הכתבה מלווה בתמונות מרהיבות מן האתר.

> לכתבה

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

סוגי טקסטים
יחידה זו מציעה מפגש אקטיבי לתלמידים עם סוגים שונים של טקסט
מילים נרדפות
ביחידה זו מוצעות אפשרויות שונות ללמידה להיכרות ולתרגול של מילים נרדפות
ו' החיבור
חומרי למידה והוראה בנושא ו' החיבור, חלק ממאגר התכנים על פי מיקוד הלמידה המעודכן
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.