דלג אל

הבנת הנקרא

הבנת הנקרא

מאגר הבנת הנקרא הוא חלק מפרויקט "מאגר התכנים" של הפיקוח על העברית לדרוזים, ובו מרוכזים טקסטים לימודיים באופנוּת השפה של הבנת הנקרא לתלמידי בית הספר היסודי בכיתות ג-ו. הטקסטים מותאמים לתוכנית הלימודים בעברית במגזר הדרוזי.

במאגר נבנו דפי עבודה הכוללים שאלות לטקסטים העולים בקנה אחד עם המיומנויות הנבחרות במיקוד הלמידה תשפ"ב לעברית לדרוזים לבית הספר היסודי, כמו גם עם רמות החשיבה על פי הטקסונומיה של בלום.

כוחו של המאגר נעוץ ביכולתו לקדם ולשפר את ההישגים הלימודיים של התלמידות והתלמידים באמצעות התמקדות שיטתית במיומנויות השפה העברית, שפה שנייה במגזר הדרוזי. תוכלו למצוא כאן תוכן מפורט (כפי שהוא בא לידי ביטוי במיקוד הלמידה של שנת הלימודים תשפ"ב) שפרסם המפמ"ר בתחילת חודש יולי תשפ"א. יודגש כי התכנים המוצעים צפויים להקל מאוד על המשימה שלנו לסגור פערים שנוצרו בעטיו של משבר קורונה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

אולי תתעניינו גם ב...

חורף
מזג האוויר החורפי הקר, הרוח והגשמים משפיעים על הכול, ילדים כמבוגרים, וממלאים ברגשות ציפייה, דאגה, שמחה או עצב. כמו בעבר, גם היום אנו מייחלים ומתפללים לשנה גש...
מילות שאלה
חומרי למידה והוראה בנושא מילות שאלה, חלק ממאגר התכנים על פי מיקוד הלמידה המעודכן
מילות קישור
חומרי למידה והוראה בנושא מילות קישור, חלק ממאגר התכנים על פי מיקוד הלמידה המעודכן
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.