דלג אל

משפחות מילים

משפחות מילים

פעילויות שונות להכרה ולתרגול של המושג שורש והבנת תפקידו מבחינת משמעות המילים במשפחות המילים. במקבץ זה יש תוכן מפורט לפי מיקוד הלמידה. תוכלו להיעזר בחומרים אלו כדי לאפשר לתלמידות ולתלמידים לבצע משימות לימודיות ברמות קושי שונות המתאימות ליכולותיהם ובכך לשפר את הישגיהם בלימודים. העברית (כמו הערבית) משתמשת במערכת שורשים כדי ליצור פעלים ושמות עצם. הכרת יסודות המערכת הלשונית היא הכרחית לצורך רכישת השפה, ועבור התלמיד והתלמידה דוברי הערבית מהווה ההיכרות עם השורשים בעברית - מפגש עם בסיס מוכר. בתוכנית הלימודים מושם דגש על הבנת הקשר בין הלשון העברית והלשון הערבית; שורשים רבים בעברית מבטאים זיקה לערבית ונגזרות מהם מלים רבות שהן דומות בשתי השפות. ביחידה זו מוצעות מספר פעילויות להיכרות ותרגול נושא השורשים בעברית.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

פעילויות לתלמידים

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

יום הנבי סבלאן, 10.9
לקראת יום נבי סבלאן שחל ב-10 בספטמבר מובא כאן מידע בעברית על אודות הנביא סבלאן ועל האתר המקודש לו בחורפיש. אפשר להתאים את המידע לגילים השונים ולספר לתלמידים ...
משפטים מודאליים
תרגול של תבנית הלשון הבסיסית
כינויי גוף
חומרי למידה והוראה בנושא כינויי גוף, חלק ממאגר התכנים על פי מיקוד הלמידה המעודכן
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.