דלג אל

הצהרת נגישות

עתודה מדעית טכנולוגית במדע וטכנולוגיה

חזרה
חזרה לראש הדף

אודות התוכנית

אודות התוכנית

עתודה מדעית טכנולוגית (עמ"ט) הינה תוכנית מצוינות יוקרתית אשר חרטה על דגלה והציבה את היעד של העלאת מספר התלמידים המסיימים מתמטיקה 5 יחידות לימוד ושני מקצועות מדעיים/טכנולוגיים מוגברים (סה"כ 555).
מסלול עתודה מדעית טכנולוגית הינו שש שנתי- כיתות ז-יב.

בחטיבת הביניים מקבלים תלמידי התוכנית שעות תוספתיות במתמטיקה, פיזיקה ומדעי המחשב על פי תוכנית ייחודית.
בחטיבה העליונה מקבלים תלמידי התוכנית שיעורי תגבור במתמטיקה ובמדעים המותאמים לצורכיהם הלימודיים והאישיים. שיעורי התגבור ניתנים במטרה לסייע לתלמידים לעמוד במחויבות שלקחו על עצמם בלימודי המתמטיקה, מדעים וטכנולוגיה.
בסיום לימודיהם התיכוניים מקבלים תלמידי תוכנית המצוינות תעודת בגרות מדעית טכנולוגית איכותית, אשר תספק להם מפתחות שונים העשויים לפתוח להם דלתות רבות הן בצבא, באוניברסיטה ובחיים בכלל. משרד החינוך אינו אחראי על נושאים שקשורים לגיוס לצה"ל או לקדימות לשירות ביחידות מסוימות. כל בירור צריך להיעשות מול גורמי צה"ל המוסמכים.

בוגרי התוכנית הזכאים לתעודת בגרות מדעית-טכנולוגית איכותית עשויים לקבל מקדמי הטבה (בונוס) מוגדלים במוסדות הבאים:
טכניון - מקדם ההטבה עשוי להיות תוספת של 30 נקודות למתמטיקה 5 יח"ל, 30 נקודות למקצוע מדעי ו-30 נקודות למקצוע מדעי/טכנולוגי נוסף בהיקף של 5 יח"ל כל אחד.
אוניברסיטת חיפה - עשוי להינתן בונוס תוספת של 10% לציון ממוצע הבגרות.
בנוסף, עשויה להיות אפשרות קבלה לטכניון ללא ציון פסיכומטרי לבעלי בגרות מצטיינת בהתאם לתנאים המפורטים בקישור.


קבלת מקדם הטבה (בונוס) בגין מקצוע המגמה משתנה בכל מוסד להשכלה גבוהה. באחריות התלמיד להיכנס לאתרי הרישום במוסדות להשכלה גבוהה ולוודא את הנושא. משרד החינוך לא אחראי על קבלת מקדם ההטבה (בונוס) במוסדות להשכלה גבוהה.

חזרה לראש הדף

משימות הערכה במדע וטכנולוגיה בכיתות עמ"ט חט"ב

חזרה לראש הדף

מועדי מבחנים ייעודיים בחט"ב - תשפ"ג

חזרה לראש הדף

שבועמ"ט

שבועמ"ט הינו שבוע ייחודי שנחגג בבתי הספר המשתתפים בתוכנית המצוינות היוקרתית של משרד החינוך: עתודה מדעית טכנולוגית (עמ"ט).

מטרתו העיקרית של שבועמ"ט: חשיפת התלמידים לנושאים מדעיים וטכנולוגיים עתידניים וקיום פעילויות ברמה הארצית לכלל תלמידי ותלמידות עמ"ט בחטיבת הביניים.

שבועמ"ט תשפ"ג יתקיים בין התאריכים: 11-5.2.2023

רוצים לשתף בפעילות המתאימה לדעתכם לשבועמ"ט - מלאו את הטופס ושתפו את רכז שבועמט בבית הספר.

חזרה לראש הדף

יחידות הוראה לתלמידי עמ"ט

חזרה לראש הדף

קהילות פיזיקה

קהילות פיזיקה

העתודה המדעית-טכנולוגית היא תכנית מובילה, המיועדת להרחיב את השורות של לומדי המדעים בכלל והפיזיקה בפרט. מורי העתודה בפיזיקה נמצאים בחזית המאתגרת של ההוראה.

בשנים האחרונות עולה צורך מהשטח להתפתחות מקצועית ארוכת טווח של מורים המלמדים פיזיקה בתכנית העתודה בחטיבת הביניים. הפתרון שהוצע במערכת להתפתחות מקצועית זו, הוא באמצעות הקמת קהילות מורים דיסציפלינאריות מחוזיות ומקומיות. מורים אלה יזכו להתפתחות מקצועית משמעותית וכלים מעשיים לטיוב דרכי ההוראה שלהם. השיח שיתקיים בקהילות אלה יביא לחילופי רעיונות ולחידוד המסרים ודרכי ההוראה.

כצעד ראשון להקמת הקהילות האיזוריות בשנת הלימודים תשע"ז הוקמה לראשונה קהילה של מורי מורים מובילים את התוכנית בפיזיקה בעתודה המדעית טכנולוגית בחטיבת הביניים. מורי קהילה הם אלה שמובילים במהלך שנת הלימודים תשע"ט קהילות מחוזיות תוך ליווי מקצועי של המדריכות הארציות והמרכז הישראלי למצוינות בחינוך.

אולי תתעניינו גם ב...

כלי הערכה
כלי הערכה שלפניכם, המלווים בחלקם בתשובונים או במחוונים מפורטים, נועדו לבדוק ולעקוב אחר רמת בקיאותם ומידת שליטתם של תלמידיכם בתכני הידע והמיומנויות בנושאים מת...
יחידות הוראה לשעה הפרטנית
ההוראה במסגרת השעות הפרטניות פותחת חלון הזדמנויות לתלמיד, למורה, ולבית הספר
משימות אוריינות מדעית טכנולוגית
מאגר משימות אוריינות מדעית טכנולוגית משמש כסביבה להקניה ותרגול מיומנויות הדרושות בתהליכי היבחנות מתוקשבת
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.