דלג אל

הצהרת נגישות

תרכובות

תרכובות

תרכובת היא חומר הבנוי משני סוגי יסודות או יותר, הקשורים ביניהם בקשר כימי כלשהו וביחס קבוע של כמויותיהם. לתרכובת תכונות כימיות משל עצמה, השונות מתכונות מרכיביה. למשל, מלח בישול בעל הנוסחה האמפירית NaCl, הוא תרכובת של המתכת- נתרן, והאל מתכת- כלור.

לתרכובת הרכב קבוע ומוגדר של אטומים- הרכב זה ניתן על ידי הנוסחה האמפירית של החומר. 

 

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
תרכובות
תרכובות
תחומי דעת: מדע וטכנולוגיה

נושא משנה: מבנה החומר – תרכובות ותערובות.
ביחידה "תרכובות" התלמידים מתוודעים למושג תרכובת ומבחינים בינו לבין המושגים מולקולה ויסוד. התלמידים לומדים כי לתרכובת תכונות השונות מתכונות היסודות המרכיבים אותה. התלמידים לומדים להכיר תרכובות מולקולריות ותרכובות יוניות ואת אופני הסימול של תרכובות.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

גוף וחומר, מסה ונפח של גופים
התכונות נפח ומסה מאפיינות כל חומר וכל גוף. תכונות אלה נשמרות גם בשינוי הצורה. רק תוספת או גריעה של חומר מהגוף תביא לשינוי כמות החומר = המסה.
קיימות ופיתוח בַּר־קַיָּמָה
פגיעת האדם במשאבי הטבע הולכת וגדלה עם השנים. פגיעה זו נעשית הן באופן ישיר, למשל בדרך של זיהום וציד, והן באופן עקיף בעקבות שינויים בסביבות החיים, דוגמת שינויי...
התא: חומרים, מבנה, תפקוד
מבנה התא ואברוניו, החומרים מהם אלה עשויים, תהליכים בתא החי.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.