דלג אל

מאפייני החיים, צרכים לקיום יצורים

מאפייני החיים, צרכים לקיום יצורים

קיימת אחידות במאפייני החיים של יצורים חיים, בעקרונות המבנה של גופם ובצרכים החיוניים לקיומם. לכל היצורים החיים צרכים חיוניים המהווים תנאי לקיומם. עם זאת, קיים שוני בין יצורים חיים בדרך שבה הם משיגים את צרכיהם החיוניים.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
מאפייני חיים וצרכי קיום חיוניים
מאפייני חיים וצרכי קיום חיוניים
תחומי דעת: מדע וטכנולוגיה

נושאי משנה: מאפייני החיים, צרכים לקיום יצורים.
יחידת ההוראה "מאפייני חיים וצורכי קיום חיוניים" עוסקת בשני נושאים מרכזיים הקשורים זה בזה: מאפייני חיים שהם כלל הפעולות המאפיינות את כל היצורים החיים וצורכי קיום שהם כל הצרכים שיש ליצורים כדי שיוכלו להתקיים להתפתח ולהתרבות. ביחידה מוצגות מגוון הפעולות המגדירות את מאפייני החיים ומגוון הדרכים להשגת צורכי הקיום מתוך מבט בממלכת בעלי החיים.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

חומרים: תועלת ומחיר סביבתי
לתהליך הפקת חומרים ועיבודם ולשימוש בהם יש השפעה מכרעת על איכות חיי האדם ועל הסביבה. לאדם אחריות לשמור על הסביבה - למענו ולמען הדורות הבאים
הזנה ביצורים חיים: מים ומזון
המזון חיוני לכל היצורים החיים לצורך הפקת אנרגייה, לקיום תהליכים וכחומר גלם לבנייה
העשרה - חקר ציפורים
תכנית חקר ציפורים שמה לה מטרה לעודד את תלמידי ישראל להתבונן בטבע ולחקור בכלים מדעיים את אורחות חייהן של הציפורים ואת יחסי הגומלין שלהן עם הסביבה והאדם; לפתח ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.