דלג אל

זיהום אוויר - מחיר סביבתי ופתרונות

 זיהום אוויר - מחיר סביבתי ופתרונות

הטכנולוגיה מביאה עמה יתרונות רבים, אך גם השפעות שליליות על הסביבה. זיהום אוויר נגרם משני סוגים של מקורות: זיהום מעשה ידי אדם, כלומר כזה הנגרם מתיעוש, מתחבורה, ועוד (זיהום אנתרופוגני), וזיהום שמקורו בתופעות טבע (כגון: התפרצויות הר געש, שריפות טבעיות ועוד).

זיהום מעשה ידי אדם יכול להיגרם כתוצאה משריפת דלק פחם או עצים, ממתקני תעשייה שונים, עקב ריסוס חומרי הדברה, שריפת פסולת ועוד, והוא בולט במיוחד בערים גדולות, עקב ריבוי כלי הרכב ומפעלי התעשייה בהן. זיהום אוויר פןגע בבריאות ומאיים על סביבות חיים של החי והצומח על פני כדור הארץ.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

העשרה - פורים
לאחרונה התפתח בעולם ובישראל תחום הביומימיקרי: לימוד וחיקוי של הטבע על מנת לפתח בהשראתו המצאות ופתרונות טכנולגיים לשימוש יומיומי. משמעות המונח ביומימיקרי היא ...
בריאות, מזון ותזונה – היבטים טכנולוגיים
פעילויות לטיפוח כללי תזונה בריאה ונבונה בקרב תלמידים
מערכת השמש, מחזוריות, חקר החלל – היבטים טכנולוגיים
אסטרונומיה הוא תחום מדע העוסק בחקר הכוכבים ובחלל חיצון. המילה אסטרונומיה מקורה ביוונית ופירושה סדר הכוכבים.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.