דלג אל

המגוון בטבע: בעלי חיים וסביבות חיים

המגוון בטבע: בעלי חיים וסביבות חיים

מהו המגוון הביולוגי ומהי חשיבותו לאדם ולסביבה? פעילויות, חומרי הוראה, הרצאות וסרטונים מרתקים על מגוון הטבע והחי בארץ ובעולם, חשיבותו והשפעתו על האקולוגיה

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
התאמות צמחים ובעלי חיים לסביבתם
התאמות צמחים ובעלי חיים לסביבתם
תחומי דעת: מדע וטכנולוגיה

נושא משנה: המגוון בטבע
יחידת ההוראה "התאמות צמחים ובעלי חיים לסביבתם" עוסקת בסביבות חיים שונות ובדרכים שבהן היצורים החיים משיגים בסביבה את צורכי הקיום שלהם. ביחידה בודקים את ההתאמות המבניות וההתנהגותיות של היצורים החיים לסביבה שהם חיים בה.
במהלך הלמידה אפשר לבחור אם להתמקד בסביבת חיים אחת ולחקור אותה לעומק (לדוגמה, סביבת המדבר) או לעסוק במגוון של סביבות חיים והתאמות של יצורים לסביבות אלו.

חזרה לראש הדף

מאמרים לצעירים

מאמרים לצעירים

מאמרים מדעיים שפורסמו בכתב העת המדעי המקוון Frontiers for Young Minds. המאמרים נכתבו על-ידי מדענים מובילים בשפה הנגישה לקוראים צעירים ועל פי הערותיהם והארותיהם.

> הַמִּגְוָן הביולוגי של עכבישים טרופיים

מים קובעים את המגוון הביולוגי באגן האמזונס

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

תהליך החקר המדעי
הקניית מיומנויות של חקר מדעי לתלמידים וכלים להתנסותם בתהליך חקר מדעי שלם מתחילתו ועד סופו- היא לב ליבו של מקצוע המדע והטכנולוגיה.
חומרים - שימושים והיבטים טכנולוגיים
האדם עושה שימושים שונים במשאבי הטבע לצרכיו בהתאם לתכונותיו של כל משאב
העשרה - שבועות בראי המדע
"אֶרֶץ חִטָּה וּשְׂעֹרָה וְגֶפֶן וּתְאֵנָה וְרִמּוֹן אֶרֶץ זֵית שֶׁמֶן וּדְבָשׁ" (דברים ח,ח). שלל פעילויות בנושא חלב, דבש, שבעת המינים ירקות ופירות.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.