חפש ב:

מדע וטכנולוגיה בחמ"ד

מדע וטכנולוגיה בחמ"ד

לימודי המדעים בחמ"ד

סביבת המדעים נועדה להעשיר את המורים והתלמידים בחינוך הממלכתי דתי (חמ"ד) בתכנים תורניים העולים מתוך תוכנית הלימודים במדע ובטכנולוגיה.

סביבה זו יוצרת חיבור לעולמם של תלמידי חמ"ד ללמידה משמעותית בנושאים מגוונים העולים במפגש של התלמיד בחיי היום-יום עם העולם המדעי ובכלל זה טכנולוגיה, ביולוגיה, כדור הארץ והיקום, גוף האדם ורפואה.

הלימוד נעשה מתוך תפיסת עולם הרואה בחינוך שליחות לכלל ישראל, מתוך שאיפה לשותפות ביצירת חברת מופת ומתוך מחויבות מוחלטת לתורה ולהלכה. 

החזון של לימודי המדעים בחמ"ד הוא טיפוח לומדים ברי-אוריין הרואים בלימודי המדעים מרכיב משמעותי בהיבט רב-תרבותי המשולב תמידית בתפיסת עולמם כאנשים מאמינים וערכיים.

לדף זה נעלה יחידות לימוד מתוקשבות להעשרה של תוכני הלימוד הנושקים לנושאי מדע והלכה והעולים מתוך סוגיות הלכתיות בתוך עולם מדעי טכנולוגי.

מטרות ייחודיות בחינוך הממלכתי דתי (חמ"ד) - מתוך תוכנית הלימודים

  • טיפוח האמונה בבורא העולם, באמצעות הבנת העולם הטבעי.
  • טיפוח ושמירה על הסביבה בבחינת "לעבדה ולשמרה".
  • פיתוח מודעות להרגלי שמירה על היגיינה, בריאות ואיכות חיים בבחינת "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם".
  • טיפוח מודעות לשקולים הלכתיים בנושאים במדע וטכנולוגיה הנוגעים להיבטים הלכתיים כגון: צער בעלי חיים, איסור בל תשחית, הפעלת מערכות טכנולוגיות בשבתות ובימים טובים.
  • פיתוח הכרה בחשיבות הידע המדעי והטכנולוגי לשירות פתרונות הלכתיים.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

לפרטים נוספים

חזרה לראש הדף

לשאלות והבהרות ניתן לפנות לד"ר רחלה תורג'מן, מדריכה ממונה על מדע וטכנולוגיה וקידום המדעים בחינוך הממלכתי דתי במשרד החינוך.

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.